şükela:  tümü | bugün
  • sen yeter ki sev kulun olayım diyen bir sarkıda, kelimelerinin yerlerini degistiren cumle.
  • sev yeter kelime olarak cat diye agizdan cikan 2 kelime olsa da gariptir ki birinden istenebilinecek en buyuk seylerden biridir..
  • feryadeden kalbimi biraz olsun duy yeter,
    aşka susayan gönlümü seveceksen sev yeter

şeklinde bir nakaratı olan arabesk şarkı.
  • gırgırıye'de pavyon sahnesinde gülşen bubikoğlu'nun müjdat gezen'e nazır soyledigi müslüm gürses şarkısı. kamuran akkor da soylemiştir hatta gırgırıye'de kamuran akkor'un kaydı kullanılmıştır. ben sevmem lakin seveni boldur, sozleri burdan:

guldurmedin hep aglattin
    derdi bana sen tattirdin
    dert ustune zulum yaptin
    sanki beni sen yarattin
    dert ustune zulum yaptin
    sanki beni sen yarattin

isyan eden kalbimi
    biraz olsun duy yeter
    aska susayn gonlumu
    seveseksen sev yeter

feryad eden kalbimi
    biraz olsun du yeter
    aska susayan gonlumu
    seveceksen sev yeter

kosturdum hep yillar boy
    pesinde hergun beni
    aglattin hic guldurmedin
    bu yarali kalbimi
    aglattin hic guldurmedin
    bu yarali kalbimi

isyan eden kalbimi
    biraz olsun duy yeter
    aska susayn gonlumu
    seveseksen sev yeter

feryad eden kalbimi
    biraz olsun du yeter
    aska susayan gonlumu
    seveceksen sev yeter
  • anne ve babanin bizden istedigi tek eylem. (ders calismak, notlari iyi tutmak, iyi is bulmak, iyi es bulmak, iyi araba ve ev sahibi olmak, okuyup buyuk adam olmak disinda)
  • ulku erakalin'in yazip yonettigi, muslum gurses, muhterem nur, nubar terziyan gibi oyunculari bunyesinde barindiran 1984 yapimi turk filmi.
  • tam 1 dakika 50 saniye gibi efsanevi bir introya sahip olduğu yetmezmiş gibi peşine bir de 50 saniye de vurmalılar, yaylılar intro yapar. sonra baba sazı eline alır, tüm enstrümanlar köşesinden sessizce eşlik eder. nakaratında baba sesini yukarılara çıkarır, hiç bitmesin ister insan.

sözü müziği uğur bayar'a ait eser, müslüm gürses'in müzik ziyafeti albümünün ilk şarkısıdır.
  • bir çok şarkıda olduğu gibi bergen, müslüm gürses kadar güzel yorumlar bu şarkıyı.

güldürmedin, hep ağlattın
    derdi bana sen tattırdın
    dert üstüne zulüm yaptın
    sanki beni sen yarattın
  • esra özmen'in yorumladığı versiyonu bazı internet sitelerinde "bergen - sev yeter" adı altında paylaşılan şarkı.