şükela:  tümü | bugün
 • olağanüstü tasarımlarını gördüğümde,

  genellikle askeri bölgelerde gördüğümüz ,

  "vatanını en çok seven işini en iyi yapandır" sözünü aklıma getiren.

  pek çok meslektaşı gibi başkalarından model araklamak yerine,

  olağanüstü modelleriyle mesleğinin türkiyedeki gelişimine katkı sağlayan,

  ülkedeki kuyumculuk ve tasarım sanatında da çıtayı oldukça yükseltmiş ,

  dolasıyla türk kültürel yaşamına çok önemli katkılar sağlayarak,

  görevini en iyi yapanlar arasında en ön sıralara yükselmiş,

  ermeni asıllı bir türk , başarılı bir vatan evladıdır
 • muhteşem eserleri olan bir takı tasarımcısı... kapalıçarşı'nın çılgın sevan'ı olarak da bilinir. bütün koleksiyolarına sahip olma isteği uyandırır.
 • gördüğüm en orijinal, en güzel tasarımların yaratıcısı. aşmış insan.
 • kapalı çarşının arkasında bir binada üretim yapan muhteşem tasarımcı.

  koleksiyonundaki muhteşem ürünleri görme fırsatı buldum bir keresinde. inanması çok ama çok zor, hatta bazen gerçek bile gelmeyebilir bazıları. sabancı için yaptığı osmanlı koleksiyonu, dünyada sadece bir adet bulunan değeri akıl almaz fiyatlardaki yüzükleri hepsi birbirinden değerli parçalar.. bunların her biri normal şartlar altında seri üretime geçse binlerce satacak kadar eşsiz. ancak ne hikmettir, nedir bilmiyorum sadece bir tane var ya da zaten biri için yapılmış! haketmiş doğrusu.. elinden gelen her şeyi vermiş ürettiği her parçaya.. türkiye'nin belki de bu konuda dünyaya açılan yüzü. belki de en iyisi..
 • ''sultanahmet'te yağmur'' isimli tasarımı başarılı. kendisi için mücevher tasarımcısı bağlamından yola çıkarak zanaatkar ve sanat tarihçisi de denebilir sanırım.

  http://2.bp.blogspot.com/…so/8jkovjpkruu/s400/3.jpg
 • kendisinin akaretler girişinde solda pek güzel bir mağazası var.lakin koca dükkan vitrininde topu topu 4 (yazıyla dört) adet yüzük görünce insan bi tuhaf oluyor.ha yüzüklerin her biri dükkan alır o ayrı.
 • kendisine zanaatkar demenin ayıp kaçacağı, dünyaca ünlü bir sanatkardır kendisi. hakkında çekilen belgesel de son derece güzeldir.
 • zorlu center'daki tükkanında* bulunan asansörün giriş kapısı ile üst kata varıldığı vakit açılan çıkış kapısı farklıdır. uyarılmadığınız takdirde, "n'oluyo amığaaa goying?" dedirtir. tasarımların sergilendiği masada, mücevherleri incelemeniz için iki üç adet l'objet'ten fırlama büyüteç bulunur. hele bir tanesi var ki; sap kısmına baktıkça insanın seppuku yapası gelir.
 • türkiye'nin en kaliteli sanatçılarından biri. dünya kıymeti anlamış, umarım biz de anlarız.