• muhteşem eserleri olan bir takı tasarımcısı... kapalıçarşı'nın çılgın sevan'ı olarak da bilinir. bütün koleksiyolarına sahip olma isteği uyandırır.
  • gördüğüm en orijinal, en güzel tasarımların yaratıcısı. aşmış insan.
  • trt 2 'de bir tasarım programında gordugum tasarımcı
    oyle mucevher yuzuk takı vb.ile ilgim yoktur ama calışmalarını gorunce vay be helal olsun dedim
  • olağanüstü tasarımlarını gördüğümde,

genellikle askeri bölgelerde gördüğümüz ,

"vatanını en çok seven işini en iyi yapandır" sözünü aklıma getiren.

pek çok meslektaşı gibi başkalarından model araklamak yerine,

olağanüstü modelleriyle mesleğinin türkiyedeki gelişimine katkı sağlayan,

ülkedeki kuyumculuk ve tasarım sanatında da çıtayı oldukça yükseltmiş ,

dolasıyla türk kültürel yaşamına çok önemli katkılar sağlayarak,

görevini en iyi yapanlar arasında en ön sıralara yükselmiş,

ermeni asıllı bir türk , başarılı bir vatan evladıdır
  • (bkz: sadekar)
  • yaratıcılıkta sınır tanımayan, enfes tasarımların yanısıra özenli işçiliğiyle benzersiz mücevherler yaratan sanatkardır efendim...
  • yaptığı eserler rüyalarıma bile girmeye başlayan sâdekâr...
  • yanılmıyorsam an itibariyle `adriana lima`'ya hediye edilen yüzüğün de tasarımcısıdır.
    (bkz: var mısın yok musun)
  • kapalı çarşının arkasında bir binada üretim yapan muhteşem tasarımcı.

koleksiyonundaki muhteşem ürünleri görme fırsatı buldum bir keresinde. inanması çok ama çok zor, hatta bazen gerçek bile gelmeyebilir bazıları. sabancı için yaptığı osmanlı koleksiyonu, dünyada sadece bir adet bulunan değeri akıl almaz fiyatlardaki yüzükleri hepsi birbirinden değerli parçalar.. bunların her biri normal şartlar altında seri üretime geçse binlerce satacak kadar eşsiz. ancak ne hikmettir, nedir bilmiyorum sadece bir tane var ya da zaten biri için yapılmış! haketmiş doğrusu.. elinden gelen her şeyi vermiş ürettiği her parçaya.. türkiye'nin belki de bu konuda dünyaya açılan yüzü. belki de en iyisi..
  • ceyhun emre teoman'ın "garyan efendi" romanına ilham verdiğini düşündüğüm zât. ayrıca birkaç senedir kuyumculuk sektöründeki osmanlı temalı takı modasının da müsebbibidir sanırım.
hesabın var mı? giriş yap