şükela:  tümü | bugün
  • kendi bokunu kavanoza koyup esine döken adamin basina gelendir. lafa gelince entelim dantelim diye gecinir.
    normal bir insanin yapmayacagi harekettir. bu yaptigin igrenc bir durum nisanyan efendi.

edit :olay sadece kavanoz olayi degil zaten. daha asagilarda yazarlar gereken yaniti vermisler zaten. bu eleman sit alana kacak insaat yapmaktan suclu bulunmustu ve hapisten kacti. ne yapacaklardi bu hapishane kackininin alnina para mi yapistiracaklardi.
    sözlukteki nisanyan fanlari cok uzgun yazilarindan belli
  • sit alanına yapı inşa edip hapishaneden kaçan adamın parasına el koyan devlet. yaz bu hikayeyi en çok okunanlara girsin.
  • sit alanına inşaat yapanın mal varlığına el koyarken
    ormanı yakıp inşaat yapanın mal varlığına el koymamak.
  • buyuk ihtimalle hesabina tedbir konulmasi olayidir. nefretimizi cikarmamiz icin parayi bizim calmamiz gerekirdi tabii.

'ne alaka?'cilar icin edit: hukukcu degilim ama bosanma davalarinda bile insanlarin banka hesaplarinin ve gayrimenkullerinin uzerine tedbir konabiliyor. satip paraya cevirmesin veya harcamasin vs. diye belli bir sure islem yapamiyorsunuz. ya vergi dairesi bile sirketinizin banka hesabini bloke ettirip hesapta inceleme yaptirabiliyor, siz neyin kafasindasiniz? hangi dunyada yasiyorsunuz arkadaslar? adam suclu. capiche? do you understand?
  • "bir banka hesabında kötü gün parası diye duran 12 bin liram vardı. tc (başka şey bulamadığından) ona el koymuş. devlet değil gangster çetesi." demiş.

devlete tece diyen adamın ne mal olduğu bellidir. hükümet kim olursa olsun.

edit: devlete tece demesinden rahatsız olunca sığır olunuyorsa, sen nesin a orospu evladı?
  • mal güvenliği yoksa can güvenliği hikayedir ki o da yakın zamanda tehlikeye girecek inşallah.
    malım canın yongasidir.
  • dünya gözüyle bir hakkari'yi bir de sit alana inşaat yaptı diye hapse giren birini görmem diye düşüyordum, şaşkınım.
  • parasına tedbir konulmustur. yaptıkları yazarlarca yazılmış zaten.
    herne kadar itiraz edenleri olsa da yasamı boyunca maalesef eşine attığı bir kavanoz kendi dışkısıyla anılacaktır. bilinen bir fıkra vardır. bu fıkranın tam doğrusunu yazan olursa buraya editlerim ben sadece aklımda kalanı yazıyorum orjinali daha güzeldir.
    imamın biri camiide vaaz verirken osurmuş millet gülüp makaraya almış. bu alaylar köyde günlerce devam edince imam utancından ailesini alıp baska bir köye taşınmış. arada yıillar gecince köyü burnunda tütmüş.“ gidem köyüme bir bakam hem olayı millet çoktan unutmustur” diyerek köyüne gitmiş. sokakta yürürken genc bir delikanlıyla karşılaşmış. delikanlının yüzü ona hic yabancı gelmemis. mutlak tanıdıklarının birinin oğludur diye düşünerek delikanlıyla sohbete başlamış.
    -senin yüzun hiçte yabancı gelmiyor kimlerdensin
    - çavuş mehmetgilin oğluyum.
    - tahmin etmistim gözlerin aynı o. peki kaç yaşındasın delikanlı
    -babam nüfus çıkarmadı ama imamın osurduğu yıl doğmuşum.