şükela:  tümü | bugün
  • kredi karti mantigi ile dünyada kazanip ahirette harcayabileceginiz olusum. bilinen tüm marketlerde geçer, mesela yasli bir teyzenin posetlerini tasirsaniz kazanabilirsiniz. topladiginiz puanlari ahirette huriye ya da cennette devre mülke çevirebilirsiniz.
  • yakinda "sevap yaz 3169 a gonder ne kadar sevap isledigini ogren" sloganiyla ortaya cikmasi beklenen atraksiyon.
  • mebzul miktarda biriktirildigi takdirde cennete bedava ucus milleri kazandiran puanlama sistemi.
  • birazdan inanılmaz ama gerçek bir olay anlatmama sebebiyet verecek olan hede. şöyle ki ortaokoul dincimiz bize yolda gördüğünüz bir tanıdığa selam vermenin 5 sevap puanı tanımadığınız insanlara selam vermeninse 10 sevap puanı kadar sevap demek olduğunu söylemişti şimdi adam örnek vermiş işte biri 5 se diğeri 10 diyerek iki katı sevap olduğunu vurgulamış diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü hocaya ısrarla sormuştum "yani lafın gelişi değil mi hocam hani biri 5 sevapsa diğeri 10 hani 2 katı " dediysem de hoca da ısrarla "hayır evladım diyorum ya işte biri 5 sevap puanı diğeri 10 artk 2 katı mı 3 katımı her ne oluyorsa " diye cevap vermişti. bizde o zamanlar küçük ve salak olduğumuz için sıra arkadaşımla bütün gün onun bunun dedikosunu yapar sonra da tüm gün topladığımız günah puanlarımızı azaltmak için eve giderken yolda gördüğümüz tanımadığımız insanlara selam verir sonrada topladığımız puanları hesaplardık.şimdide burdan tüm sözlükçülere selamün aleyküm diyerek sabahtan beri topladığım günah puanlarımı sıfırlamak istiyorum ; selamün aleyküm sözlük