şükela:  tümü | bugün
  • sesi gül, yüzü gül, thm ses sanatçılarından. çok derin gırtlak nameleri yapabilen bu hanımefendi tokat'ın reşadiye ilçesi çayırpınar köyünde 27 ağustos 1987'de doğmuştur. tokat ve çevre yörelere ait türküleri söylerken mest edebilme garantisi vardır.

" ...yola yolladım seni de
    yollar yollasın seni
    hızır elinden tutsun da
    bana yollasın seni ... "

başındaki yazma : http://www.youtube.com/watch?v=-eyiwudufjk
    ne zaman kurudu yaylanın otu & akkuş un gürgenleri : http://www.youtube.com/watch?v=hygg7orzp-c

ayrıca kendisinin dest i izdivacı na talibim. o söylese ben dinlesem, ben dinlesem o söylese*...
  • dinlenesi ve etrafa tavsiye edilesi bir ses
  • gelecegin sabahat akkirazi.
  • şu yalan dünyaya türküsünü duru bir su gibi söylemiş olan, insanı sesine bağlayıp da sürükleyen genç türkücü..
  • "insan değişmiş (2007)" ve "yar aşkına (2009)" adlı iki albümü bulunur son dönemde bu genç türkücünün.
  • (bkz: #26373917)
  • mihrican bahar gibi bu yöreyle anılmış bir sanatçının ardından, bölgenin geleneksel müziğini en iyi yansıtabilecek yeteneğe sahip bir solistimiz.ama sanırım bu durumun farkında değil yada birlikte çalıştığı kişilerce yanlış yönlendiriliyor.olanakları olmasına karşın daha nitelikli çalışmalar yapmak ve bir kültürün diri kalmasını sağlamak yerine bu enerjisini düğünlerde harcayan, harcadıkça da kültürel zemini değişen, eğlence ortamlarına kayan bir durumda şu aralar.etme! sen şu an en geleneksel temsilcisisin bu yörenin.kişilik haklarına saldırmak gibi olmasın ama böyle bir lüksün yok be kardeş.
  • daha önce de belirtildiği gibi son derece yetenekli olması ve yetiştiği coğrafyanın yöresel türkü icracılığını ile tavrını çok iyi sergileme kapasitesine sahip olmasına rağmen, enerjisini düğünlerde ve bar programlarında harcayan halk müziği yorumcusudur. mihrican abla* da yaşlanmışken bu konuda büyük bir misyon yüklenip bu kültüre hizmet edeceğine böyle bir yol seçmesi gerçekten de üzücüdür. akıl hocalarını değiştirmesi, daha nitelikli bir ekiple çalışması gerekir belki de bunu sağlaması için.
  • "yürü güzel yürü yolundan kalma" dediğim.
  • trt'de katıldığı ve internet ortamında bulunan bütün videolarını izlediğim, izlemeye doyamadığım sanatkar demek istediğim fakat diğer kanallarda katıldığı programlardaki hallerini gördükten sonra diyemediğim; mükemmel sesli, bir o kadar güzel cins-i latifdir.

ilk dönemlerine ait şu videodaki duruluğu, güzelliği, türküyü yorumlayışı adeta heredot cevdet'in hikayelerindeki yüzüne bakmağa doyamayacağın hatunlardan.

sanırım yukarıdaki videodan bir kaç sene sonrasına ait şu videoda ise tam bir sanatkar edalar mevcuttur.

ancak kendisini keşfetmemin ve aç kurtlar gibi youtube'un derinliklerine dalmamın ardından gördüğüm şu videodaki hali ise beni kahretmişti.

eğer kendisi buraları okuyorsa - ki burayı okumayan ünlü şahıs olmadığını düşünüyorum - öncelikle lütfen kendisini ucuz tv kanallarında ve programlarda heba etmesin. bu işin eğitimini de alarak özellikle trt bünyesinde türk müziğine hizmet etmesi gerektiğini belirtmek isterim. akabinde ise tüm sözlük ahalsinin önünde eğer bekarsa kendisi ile görüşmeyi teklif ederim, hem yaşıtmışız be.