şükela:  tümü | bugün
  • adam o kadar vasıfsız ki propaganda dizisinde bile özellik diye kasımpaşalılığını ve topçuluğunu bulabilmişler.
  • cem karaca nın töre albümündeki yaran şarkısı

sözleri de

dağ başında rastladım aksakallı birisine
    bin yıllık bir halıya bin yıldan beri
    bağdaş kurmuş bir çınar gibiydi
    sordum ona
    "-aşk ne ustam, hayatın sırrı ne?
    tepeden tırnağa aşığım ben, koskoca bir hayat var önümde"
    sevda kuşun kanadında, ürkütürsen tutamazsın
    ökse ile sapanla vurursun da saramazsın
    hayat sırrının suyunu çeşmelerden bulamazsın,
    ansızın bir deli çaydan içersin de kanamazsın
  • -sagcilari magdur ve kavgadan kacinan ama saldirilinca mertce kavga eden; solculari terorist ve namert olarak gosteriyor.

-solculuk ve komunizm propagandasi gerekcesiyle 12 eylulculer tarafindan vatandasligi tehlikeye sokulan cem karaca'nin sarkisi bu propagandada soundtrack olarak kullaniliyor.

-tum bunlar bizim vergilerimizle trt tarafindan malum yapimcilara buyuk paralar karsiliginda yaptiriliyor.

yani siz gercekten birlikte mi yasamak istiyorsunuz yoksa derdiniz ulkedeki kutuplasmayi yeniden ve yeniden uretmek, alevlendirmek mi? ımam hatipliler bu ulkede gercekten de magduriyet yasamistir ama bu magduriyeti rovansizmle tersine cevirmenin birarada yasamaya ne katkisi olacak? belli ki boyle bi derdiniz yok, yazik.
  • karlı bir havada, bolu dağı eteklerinde usul usul kayarken yolda, her taraf bembeyaz, yuregimde umutsuz bir askin actigi yara kizil kesilmisken, gozlerimdeki bugulanmanin sebebidir, kalbimde buzlanma hasil olsun diye vurdumduymaz sarkilar aramamin sebebidir, yoldan ciksam yardan asagi yuvarlansam hissimin sebebidir, kangren haline gelmis bu sevda iyilesse, iyilestirse temennimin sebebidir..

velhasil beni ordan oraya savuran, kendimi kaybettirip kaybettiip bulduran, uclarda gezindiren enfes sarkidir.. an itibari ile bana eslik eden yazarken..
  • az evvel "kasımpaşalı", "imam hatipli", "futbolcu" ve "kuran okuyan" bir liseli öğrenci göstermiştir. asdfdgffvfdsdf.
  • dizide gerçeği yansıtan tek bir şey var, o da öğrenci işlerindeki suratsız kadın.
    bugün bile aynıdır.
    (bkz: öğrenci işlerindeki götü kalkık personel)

distopik kurgu sevenler izlesin.
  • tekrar tekrar dinlesem de tadına doyamadığım cem karaca şarkısı..
  • efsane cem karaca nın efsane şarkılarından en efsanesi...7 dakika boyunca dünyadan ayrılıyorsunuz bu parçayla...
  • üniversite sınavlarında 30 matematik sorusunun 2,9'unu doğru yanıtlayabilen imam hatiplilerin mağduriyetini anlatan, ödediğim elektrik faturalarından kesilen trt payıyla finanse edilen dizi. tanımı uzatırsam gg olacağı için burada kesiyorum.
  • cem karaca, sevda kuşun kanadında demeye başladığı anda bir bıçak saplanıyor bana.
    gözümün önüne geliyor bir bir ürküten sesler. kuş dayanıklı, gitmiyor, gitse de dönüyor geri. sevda zaten onun kanadında. kötü bir laf etmemek için dilini kesiyor gagasıyla. görenler, ne çok konuşuyor diyor. duyanlar, ses çıkaramadığını biliyor.
    susuyor.
    gözlerini açıyor. susadığını fark ediyor etrafına bakarken. güneş gözünü alıyor, dudakları kurumuş. hava serin, ama bir garip serin, klima serinliği gibi, tek bir yerden geliyor. şelaleyi görüyor. şiirsel manada değil. bildiğin, dağların arasından bodoslama akan su manasında. gidip yüzünü yıkıyor buz gibi suda, burası bir köyün tepesi, köyde yaşayanlar, bahçelerinden bu mola yerine getirdikleri sebzeleri satarak geçimini sağlıyorlar. su zaten bedava. sevda hala kuşun kanadında.
    esas kız, akşamdı ve evdeydim diyor, şarap vardı. suya inmiş bir geyik, ''şakaydı'' diyor, ''daha öğlen bile olmadı, çayını iç ve git.''