şükela:  tümü | bugün
  • çok eskilerden bir ferdi tayfur şarkısı.

sözleri;

susmadan,yürekten kopan feryadım,
    duyur mu sana bilmem birgün sesimi.
    yollara dalarken, kara gözlerin
    getirir mi rüzgar,son nefesi mi?

başında yok ise sevda yelleri
    nereden bilirsin çektiklerimi
    yanıldım şaştım da bir aşık oldum
    kıskandı zalim felek sevdiklerimi...

bilseydim bu kadar zor olduğunu,
    istemezdim böyle aşkın mutluluğunu.
    ben kendi dünyamda yaşar giderim.
    senin gibi vefasıza gönül vermezdim.

şeklindedir... *
  • bahar aylarında ortaya çıkar genellikle....
  • sözüyle, müziğiyle nevi şahşına münhasır mükemmel bir ferdi tayfur şarkısı. uzelli müzik tarafından yayınlanan "bende özledim" kasetinde yer alır.
  • çocukluğun puslu ve uzun, çok uzun süren, bitmek bilmeyen bu yüzden hep uyuklanan günlerine götüren güzel bir şarkıdır.
  • leyla ile mecnun'un 70. bölümünde çalmış çok güzel bi ferdi tayfur şarkısıdır.
  • bir yandan cayim demlenirken, ote yandan ben cayimla demlenirken ruhuma gida olan ferdi baba sarkisi. muzigi harikuladedir, ozellikle girisi.
  • sözleriyle müziğiyle, yaşanmışın hüznünü en iyi anlatan ferdi tayfur şarkılarından biri. 1982 deki versiyonu en güzelidir bence
    1982

(bkz: tanrım nasıl sevdim)
  • platonik aşk acısı çekenlere, gerçekten aşk acısı çekmenin zirvesinde ölüm vuruşu etkisi yapan sarkilardandir.
  • cüneyt nacar'ın eşşiz arşivinden dinlerken daha da hoş gelen, şehrin ışıklarına doğru bir off çektiren, eşsiz ferdi baba şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=i3uanigk_0m
  • orkestrasyon olarak türk müzik tarihinin en iyi parçalarından biridir.

ve de kesinlikle gerçek arabesk budur. şiir gibi akan melodisinden tutun da, kullanılan enstürmanların seçimine, şarkı sözlerindeki o mağrur sitemden, şarkının her yanına işlemiş kesif çaresizliğe kadar her ayrıntı ince ince işlenmiş, safkan "arabesk" bir şarkı meydana getirilmiştir.

temiz bir kaydı için: https://www.youtube.com/watch?v=csmie25x1ca