şükela:  tümü | bugün
  • mahsun kirmizigul'un 1996 yilinda piyasaya surdugu ve bugune kadarki en ba$arili albumu olan sevdaliyim hem$erim'in hit parcasi. mahsun bu parcaya gunlerce konu$ulan bir de videoklip cekmi$ti. klipte kendisine e$lik eden bayan ise emine un'du ve mahsun'un o me$hur dansini tum turkiye bu klip ile tanidi. emine un ekrana sirti donuk vaziyette durup kollarini havaya kaldirmi$ vaziyetteyken, mahsun iki eli ile emine'nin belini kavriyor ve belin bir sagindan bir solundan kafasini uzatip kameraya bakiyordu. klip televizyonlarda yayinlanmaya ba$ladigi gunlerde, bir ak$am mahsun cem ozer'in talk show'una konuk oldu ve bu dansi tam olarak ogrenmek icin iki gun prova yaptiklarini soylediginde cem ozer kahkahalarini tutamami$ti. $arkinin sozleri $u $ekildedir:

sana vurgun sana yenik
    bu zavallı yüreğim
    deli eder bu sensizlik
    seviyorum sevdalıyım

sevdalıyım, sevdalıyım
    sevdalıyım, sevdalıyım

yaban gülüm sevdalıyım
    bu sevda da yalanım yok
    imanıma sevdalıyım

hayat sensin, neşem sensin
    dünyalara bedelsin
    herkes bunu böyle bilsin
    deli gibi sevdalıyım
    cümle alem böyle bilsin
    imanıma sevdalıyım

sevdalıyım, sevdalıyım
    yaban gülüm sevdalıyım
    bu sevda da yalanım yok
    imanıma sevdalıyım
    bu sevda da yalanım yok
    allah'ıma sevdalıyım
  • emine ün'ün iri göğüsleriyle akıllarda kalan mahsun kırmızıgül "çalışması"...
  • söz konusu şarkının klibinin sonlarına doğru mahsun kırmızıgül'ün ani bir hareketle kafasını çevirişi, kaşlarını yukarıya kaldırarak "seüüğdalıyım" diyişi vardır ki, akıllara ziyandır; hala konuşulandır.
  • en efsane sahnesi mahsun'un el arabasi gibi bir seye oturup kendini kiza cektirtmesidir. okuz mu demeye calisiyor, bilemedim.
  • muzur mahsun'un oradan oraya sıçrayıp, bir oradan çıkıp bir buradan çıkıp kafa hareketi yaptığı* klibiyle bir dönemi şükürler olsun kapandı desem,
    -seeuuueuuueeuuevdalıyım-
    yalan olurdu.*
  • hayret nasıl yazılmamış, sonunda o ünlü loo loo mahsun repliğinin duyulduğu bir mahsun kırmızıgül klibi. meğerse her şey damda görülen bir rüyadan ibaretmiş, o sarışın güzel, o efsane yakınlaşma ve dans sahneleri...
    her sahnesiyle insanı dumurlar arası seyahate çıkarandır.
  • yurtseven kardeşler'e ait mükemmel bir girişe sahip şarkı. bu tarz girişler sadece psy trancelerde, goa trancelerde var sanıyordum.