• iki versiyonu vardir,uc albumundeki aslinda daha iyidir ama orijinal guzeldir mantigiyla eskisi tercih edilir.
  • kardesim kasedini alip getirdiginde nie para verdin bi grup saci uzun melankoliktir dedim..sonra sevdan bir atesi dinledim o dinlerken, ilgilendirecek hic bi hikayeniz olmasa da o sarkida aglarsiniz..ve sonra hoscakal ve al beni yar gotur ve de ben geri donemeyim zaten oyle oluyor..
  • sözleri şu şekildedir

senin alev gözlerin
    eritse şu ruhumu
    buz olur kesilirim
    yanarken içim

sesin bir uçurum
    çağırırsa beni
    kuş olur uçarım
    yanarken içim

sevdan bir ateş oldu bende
    gönlüm bir deli
    coştu sende

saçların rüzgarından
    savururken gönlünü
    sürgün olur göçerim
    bu diyarlardan

kime dokunur ellerim
    kimi görür gözlerim
    ölüm çıkar karşıma
    yine sen derim

sevdan bir ateş oldu bende
    gönlüm bir deli
    coştu sende
  • acayip damar bir düş sokağı sakinleri şarkısı, özellikle konserde bütün salon hep bir ağızdan söylediğinde deli etkileyici olan şarkı.
  • her cuma pazar şehirler arası otobüslerde ömür geciren bir yurdum insanı olarak, şahsıma ait walkmanin rew tusu üzerinde olumsuz etkileri olmus sarkı..weya bi tuş war ona basıp arkadaki şarkıyı dinle o bitince gene bas, gelsin sevdan bir ates...
  • düş sokağı sakinleri deyince ilk akla gelicek şarkıdır belki.böyle bir şarkıyı yapan insana ancak büyük bir saygı ve hayranlık duyulabilir.pek hoştur pek...çok damardır ayrıca.
  • güzel bir düş sokağı sakinleri şarkısı olmakla birlikte çok söylene söylene kuzu kuzu gibi popülerleşip, okulda blok flütle çalınmaya başladığından beri kulak tıkattıran şarkı.yeter artık solosu fonuna gayet güzel gitmeye başlamış olan eser-i muhteşem.
  • (bkz: erkan ogur)
  • düş sokağı sakinleri denince akla gelen ilk parça bu genelde kanımca.iki versiyonu da güzeldir ama murat yılmazyıldırım'ın sesine dayanamayanların olduğunu bildiğimden ilk albüm versiyonunu tavsiye etmekteyim.
hesabın var mı? giriş yap