• kedinin kedi olalı tuttuğu ilk fare olarak nitelenebilecek özcan denizin seslendirdiği şarkı.
  • özcan deniz'in 2000'li yıllardaki açık ara en süper şarkısı.
  • dinledikçe seviyorum bu şarkıyı itiraf etmeliyim ki. özcan deniz meniz kardeşim, güzel olmuş işte.
  • kişinin içindeki arabesk ruhu daha özgür ve acısız ifade edebilen,"kenan doğulu dahi" söyleyebilirdi diye düşünebileceğiniz, yorumcunun ses rengine oldukça giden, rengi bilinemeyen şarkı..
  • özcan denizin son albümündeki en güzel şarkı. ancak müzik çok tanidik geliyor sanki daha önce duymuş gibiyim..
  • insanda rakı içme isteği uyandıran damar şarkı. böyle bi de dön desem vardır ki o daha da bi güzeldir.
  • muzigi daha once soner arica'nin soyledigi bir sarkinin (-vakit tamam-) muzigine cok benzeyen, özcan deniz'in yorumladığı şarkı.
  • sabah işe gelirken dinleyip hüzünlendiğim şarkı. bu şarkısı kendisiyle öyle bütünleşmiş ki ve çok da güzel söylüyor.

"sevdanın rengini bulmadım bulamıyorum.."
  • giriş kısmındaki ud partisyonunun ve hemen akabindeki klarnetin kanımca güzel olduğu parça...
  • aşkı damarlarına kadar hissedebilen aşıkların söyleyebileceği, çok derin anlamları olan bir söz. acısını, yokluğunu, özlemini, yanındayken bile özlemeyi bilen aşkların türküsüdür bu.

bizi diğer canlılardan ayıran özelliklerden biride budur, bu mudur?. bir insanda kendini kaybetmek hiç bulamamacasına. . kaybedilen öteki benlerin her zaman yakınımızda olması mümkün olmasada.

sorun şu ki herkesin idealindeki insanı bulması. " ben idealimdeki kızı buldum ama kızın idealindeki erkek ben değilmişim" ya da tam tersi. "ben idealimdeki erkeği buldum ama onun idealindeki kız ben değilmişim" ..

evet sende kaybettim ben öbür yarımı diyebilen herkese ne mutlu. ya da ne acı...
hesabın var mı? giriş yap