• yıldız tilbe'nin daha henüz idam sehpasına kendi ayaklarıyla çıkıp, altındaki tabureyi de itmeden idobay abimiz, besteleyip söylediği mükemmel şarkılarından sadece bi tanesidir. çukurdaki tek ayağımı da alıp çocukluğuma gittim lan.

diğerleri için;

(bkz: el adamı)
    (bkz: dayan yüreğim)
    (bkz: yarabbim)
    (bkz: kış güneşi)
    (bkz: dillere destan)
    (bkz: yalnız çiçek)
    (bkz: sana değer)
    (bkz: kop gel günahlarından)
    (bkz: aldat)
    (bkz: buz kırağı)

idam sehpasına çıkıp ayağının altındaki tabureyi ittin ya aferin. hele de, son nefesini verirken yazdığın ve ölürken canhıraş çırpınmanı da dans sandı ya bu yeni nesiller helal sana ne diyim!

kop gel günahlarından yıldız, hemen!
  • (bkz: underrated)

bu şarkı 2007 senesinde çıksa mesela burda 22 değil 2200 entry olurdu... mükemmel şarkı.
  • yıldız tilbe'nin delikanlım albümünden güzel sözleri olan bi şarkı..

tükenir biter gider bitmez dediğin aşklar
    geriler teslim olur savaşçı umutlar
    kurşuna dizilir hep doğmamış duyguların
    yine de çıkar bir yerden tadı sevdanın

her acı büyütür içindeki çiçeği
    dönersin kendine budur aşkın gerçeği
    inan, inan ki çok üzülürsün
    kendinsin geç kaldığın
    unutma çıkar bir yerden tadı sevdanın

söz - müzik: yıldız tilbe
  • mitralyöz mermisi gibi sözleri var bu şarkının. parçalar adamı;

her acı büyütür içindeki çiçeği
    dönersin kendine, budur aşkın gerçeği

bulmuş ablam gerçeği, biz hâlâ aranıyoruz.
  • "kendinsin geç kaldığın" sözünü tokat gibi insanın yüzüne çarpan mükemmel şarkıdır.
  • bütün parçaların güzel olduğu albümler listesine kafadan girecek delikanlım albümünün en gözde elemanı. sen kalk önce böyle bir albüm yap. sonra "ben senin var ya" diye ortalarda dolan. hayret ediyorum bu kadındaki geriye evrimsel çizgiye.
  • buruktur.
    acıdır.
    kekremsidir.
    ama asla tatsız değildir.
  • her dinlediğimde en iyi yıldız tilbe şarkısı seçiyorum bunu ama sonra başka bir şarkısı çalınca fikrim değişiyor. sorun benim kararsız olmam mı yoksa tüm yıldız tilbe şarkılarının şahane olması mı?
  • yıldız'ın "kendinsin geç kaldığın" dediği an yüze tokat gibi çarpan, 90'lara ait en güzel şeylerden biridir bu şarkı.
  • yıldız tilbenin sesiyle, yorumuyla, yazarlığıyla, besteciliğiyle, duygusuyla, tavrıyla, herşeyiyle bugün ki halinden bambaşka olduğu şarkı.
    keşke hep böyle kalsaydı, keşke hep böyle güzel şarkılar yapsaydı...
hesabın var mı? giriş yap