şükela:  tümü | bugün
 • tatlı biri vardı sevilmeye değer,güzel biri vardı görülmeye değer,iyi dostlar vardı özlenmeye değer,ama biri varki can vermeye değer....
 • bazen taşak geçilir sevdiceğim zötzötüm filan diye bazen de hakkaten dolup taşıldığında kullanılır.
 • (bkz: yarencik) (bkz: kınalı kuzu)
 • (bkz: save the jack)
 • sevdiğim değil ama sevdicek olmak biraz acz içeriyor sanki... hani daha yeterince kalifiye değilmiş de gelecek vaadediyormuş bu şirin şey gibi geliyor kulağıma. ama tabi niyettir önemli olan.
 • sevgiliye farklı bir şekilde hitap etme sorunsalından kaynaklı çıkan laflardan bir tanesi.
 • uğruna sayfalar dolusu yazılar yazılabilecek, herşeyi yaptırabilecek şahane insana söylenebilecek en içten söz.
  "farkında bile değilsin....bakışlarım bile anlatamadıysa sana, söyleyecek çok fazla şey bulamıyorum. dinlerken sen şarkını ve gözlerindeki yaşlar belirmeye başladığında hiçbişey yapamadım.sadece sana baktım öylece.dudakların büzüşüp çenen titremeye başladığında sadece kafanı okşayıp “iyi misin?” diye sorabildim.verdiğin cevap ne kadar doğruydu bilemiyorum ama suratıma bakıp gülümsemen benimde gülmeme neden oldu.bu senin üzülmenle üzülmem, senin sevinmenle sevinmem gibi bişi doğuruyorsa da aslında hiçde öyle değil.bazen seni sevindiren şeyler beni çok fazla üzebiliyor.kimseye söyleyemeyipte kendi kendime kafamda oluşturduğum , belkide bi kadının 6. hissiyle içine doğurduğu hisler nedense üzüyor beni.senin yanındayken kendimi ne kadar iyi hissediyorsam uzaktaykende o kadar kötüyüm galiba.ama bu seni özlemem değilde sanki yanındayken her konuda çok ümitlenip sonra düşündükçe o ümidin kendini sonu olmayan bi umutsuzluğa bırakmasıyla oluyor.bana sarılman, bana dokunman içimi titretirken, bütün olaylara kayıtsız kalman canımı acıtıyor.belkide dedikleri gibi senden hoşlanmıyorum bile.sadece iyi vakit geçiriyorum yanındayken.gözlerin dolduğunda tamamen bi dost şevkatiyle başını okşamam, sana sarılıp üzülmemeni söylememde canının yanmasını istemememden. lütfen bana eve dönmeden önce gelip bana sıkı sıkı sarılmanın öylesine bişey olmadığını söyle.kafanı boynuma gömüp “iyiyim” dediğinde gerçekten iyi olduğunu, bana sarılırken başka bi kadın için üzülmediğini söyle.
 • kusturan hitap şekli
  (bkz: sevdicek kelimesinden nefret etmek)
 • dangalak bir sevgili tanimi, cok sirin oldugunu dusunerek kullaniyor kisiler. simdi boyle bahsedince "sevdicegim ve ben soyleyken, boyleyken, ben onun kucaginda otururken, o erekte olurken" insanin aklina calimero ile puik arasi bisey geliyor da yani psikolojik sorunlara sebep olabilecek kadar arada birsey bu.
hesabın var mı? giriş yap