şükela:  tümü | bugün
 • kırşehir merkeze bağlı bir köy.
 • mantık evliliği ile aşk evliliğinden hangisine yöneleceğimiz, sevdiğine gitmek ile bizi sevene gitmeyi* nasıl aralayacağımız hakkında kişisel ve belki kaderle ilgili bir geçit var. sürmekte olan ilişkiyi evliliğe götürmeye, denemeye değip değmeyeceğini deneyimler, krizler, seçenekler gösterir.

  etik üstünlük yanılsaması: sevmediğin dünyaya ortak değilsin*, sevdiğin dünyaya ortaksın, belki de ana hissedarsın.

  'madem sevmiyorsa çekip gideydi,' demek keşkeden ibarettir. ey seven, kendi tarafında kal. öbürünü suçlamak işe yaramaz. senin sevdiğin sevilen zaten sevmediği için baştan suçluya benziyor. sevenin o aşağılanmaları cehennemi yaşayıp çıkması, içinde pişmesi gerekir. duygun olmamış olsa ötekini ölçmede görmezlik etmezdin, hesabın hiç şaşmazdı. sevmenin tünel görüşü, özel bulanık görüşü bu uzun süreli yanlış okumaları sağlamış bulunuyor.

  hayatımız seçimimize (ve rastlantılara) bağlı olarak birbirinden çok farklı görünümler, zıt duygu ve yaşantılara evrilebilir durumda. birbirine taban tabana zıt olabilecek kadar. o zaman kasmadan önümüzden yemeli, anlık karar verdirici duygu ve sezgilerimizden gitmeli. iki zıt hayat da bize aitse, ikisi/hiçbiri de bize ait değildir. ne kadar dönersen dön kıçın yine arkanda*. burada kasmama gerekçesi götümüzün acımayacağı değil, göt hiç acımayacak olursa yaşamımızın hepten yalan çıkabileceğinden.

  (ilk giri tarihi: 23.1.2015)

  (bkz: sevdiği işi yaparak para kazanmak/@ibisile)
  (bkz: sevilen/@ibisile)
  (bkz: sevdicek)