şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok boktan bir gazlama cümlesi. sevdiğin kadar sevilirsin ne lan sanki sidik yarıştırıyoruz. benim gördüğüm ikili ilişkilerde özellikle ne kadar seversen o kadar az değerinin olduğu...
  • yasam felsefesi yapılası..

insan bazlı dusunmemek lazım.. elbet bir insanı x oranında sevdiginde x oranında seni sevecek gibi bir yaklasım yoktur.. zati sevgilerde matematiksel hesaplar da soz konusu olmaz. iki tarafın esit oranda sevdigi iliskilere de cok sık rastlanmaz. annenizi deli gibi seversiniz misal, ama yuksek ihtimalle o sizi daha cok seviyordur. sevgilinize deli gibi asıksınızdır, ama onun da sizi tıpatıp aynı oranda sevmesi cok zordur, ya eksiktir ya fazla.. bir adamla-kadınla yatıp kalkıyor olabilirsiniz, onun sizin dunyanın uzerindeki varlıgınızdan dahi haberdar olmama ihtimali vardır, degil sizi sevmek.. bu konuda tartısılıcak bir sey yok.

ama bu yerkurede ne olur? bir insana sevgiyle yaklasarak o catık kaslardan, somurtuk yuzden, mesafeli yaklasımdan size karsı dunyalar sekeri bir insan yaratabilirsiniz.
    bir insanı sevginizle kendinize cekebilirsiniz..
    hatta daha da ileri goturecegim. diyecegim ki "bir insana ulasmanın yegane yolu o'nun yuregine dokunmaktır.."

sevdigin oranda sevilirsin dizelerini daha genelden okumak taraftarıyım.
    ben sahsen insanları cok seviyor olmamdan alacaklı cıktıgımı hatırlamıyorum..
    birazcık bu dizeleri evirelim:
    "her seyi bildigin gibi bunu da bil, sevdigin oranda bu dunyaca sevilirsin.."
  • dünyanın en büyük yalanlarından biri bu cümle. en ufak bir gerçeklik payı olsa etrafta bu kadar ilişkini enkazı dolanıyor olmazdı. benim gördüklerim hep sevdiği kadar sikilenlerden.
  • geçen gün mutfakta bir elmayla oturuyoruz. kumlu olanlar hariç elmayı çok severim. ihtiras dolu gözlerle elmaya bakıyordum, elma birden dile gelmesin mi: "sen beni seviyorsun diye ben de seni sevmek zorunda mıyım yarraam". televizyonda vuvuzelalar ötüyordu, yağışlı bir haziran gecesiydi.
  • külli yalandır.. "sevmek" denilen davranış gerçekten sevgiyse sevildiğiniz için gerçekleşmez. sevmek için illa sevilmeye gerek de yoktur. seversin seversin,sebebini bilmediğin zaman da sevebilirsin. nasıl sevdiğin insan sana daha güzel görünüyorsa sevginin başlangıcı da kendine bir başlangıç merkezi seçmek zorunda değildir.

halife demiş ki leyla'ya:
    "sen misin mecnun'u perişan eden ?
    daha güzel değilsin ki başka güzelerden!"

leyla demiş ki hemen;
    "ama mecnun değilsin ki sen."