şükela:  tümü | bugün
 • insanın hayatta başına gelebilecek en acı olaylardan biri,ölüm acısından sonra tabi.
 • asik veysele göre aski yaratan durum.
  (bkz: seversin kavusamazsin ask olur)
 • öyle haller vardır ki tüketir bitirir insanı. işte bu da onlardan birisidir. elbette gerçekten bir aşk varsa ortada. yüzeysel aşkların yaşanıldığı günümüz dünyasında tam anlamıyla bir manevi çöküntü yaşatabilirliği ayrı bir düşünme konusu; ama derinsel bir aşk çerçevesinden bakıldığında hakikaten zor bir durumdur. kurulan onca sıcak ve sevecen hayaller bir cam gibi tuzla buz olmuştur çünkü. duygular karanlık ve hüzün pınarına meğillenip akmaya başlar. hemde durdurulması çok güç olan bir hız ve etkiyle. geçmiş ve gelecek bir diken gibi batar içinize... pişmanlıklar, yitmiş umutlar ve sonsuz bir elem hücum eder varlığınıza. kavuşulamayan sevgilinin düşleriyle yoğrulup şekillenir koskoca bir hayat. gözkapaklarınıza kalın çivilerle çaktığınız silüet kör etmeye başlar sizi yavaş yavaş. ihtimaller leşçi kuşlar gibi döner tepenizde ve hep bir ihtimale sızıp gider usunuz!
 • insanın midesine bir yumruk gibi iner de sızısı gunlerce geçmez. sigara ustune sigara yaktırır, hem uyutur hem uyutmaz. çünkü bilirsin ki ruyalarında onunla olacaksındır, onu hep görebileceksindir. ama aslında bir düştür bilirsin. düşünde bile onu hayal eder, düşlersin.
  kavuşamayacagını anladıgında, bitmiş dediginde kollarından kan çekilir. mesafeler bile anlamsızdır. yakınlıkta da, uzaklıkta da insanın içini ince ince parçalar. tuz buz olursun kendini güçlü sanırken. nefesi alırsın da vermeyi unutursun.
  gömüldükçe gömülürsün yastıgına. o diye sarılırsın bazen. imkansızlık mıdır, sen misindir, o mudur bilemezsin sorun. çözemezsin içinde kendini, onu. en bunalım parçaları dinlersin. yarana saplarsın onu çevirdikçe çevirirsin. kan aksın istersin, carrahı boşalsın istersin. başka yaralar da açarsın ki başkaları da kanasın.
  ve bu kadar yakınken yeri gelip, artık bu kadar uzagına düşmek, ve bunlaır bilirken hala sevdigini hissetmek insana en çok koyandır. sen bitirmemişsindir de içinde, o seni senin için de bitirmiştir.
 • fuzulinin ask anlayısında istenilendir. zira o sevgiliye kavusmayı degil de sevgiliye kavusmayı hayal etmeyi ister.zira sevgiliye kavustugunda hayal edecegi,isteyecegi bir sey kalmayacaktır. bu degilmidir ki şu mısraları ona söyleten: ya rab bela-yı aşk ile kıl aşna beni /birr dem belayı aşktan etme cüda beni .
 • hayatta iki buyuk felaket vardir, ilki sevdigine kavusamamak, diğeri ise kavusmak... ` : ilki dogru` ` : ikincisi belki evet belki hayır`
 • bernard shaw'a gore dunyadaki iki buyuk trajediden biridir. otekisiyse, sevdigine kavusmaktir.
 • sonsuz aşktır.
  kavuşamazsan doyamazsın, bıkamazsın, ölene kadar aşık kalırsın.
  aşık ölürsen de heralde cennete gidersin... ne bilim öyle bişey
 • tembel sevgilinin bütünlemeleri yüzündendir. *

  birazcık diş sıkmayı gerektirir.