şükela:  tümü | bugün
  • platonik boyutlardan cikabilmenin yegane ko$ulu. gercek a$ki hisseden insanin icinden haykirsa da, kar$isindaki ki$iye soylemekte cogunlukla direndigi sozcuk katari.
  • sevileni yitirme riskini göze aldıktan sonra yapılacak eylemdir belki de..çünkü sevilen kişinin bunu öğrendikten sonra küçük de olsa "bütün kazananlar gibi terk etme"ihtimali var..
    (bkz: yalnız bir opera)
  • beklentisizlikle perçinlenmişse güzel olacak söylem.
  • kalbinden her geçtiğinde ve içinden bu sözün geçmesini sağlayan kişiye o an hiç duraksamadan söylenmesi gerekir.çünkü vaktimiz ne kadar belli değil,zaman varken söylemeli sonradan pişman olmamak için.
  • bazen hiç doyulamayan, yapmadan durulamayan...
  • önemli olan, kelimeleri kullanmadan söyleyebilmektir.
  • zor, çok zor eylem...

_____

"duygularını toparla, sözlerini hatırla
    kendine şöyle bir çeki düzen ver

ve

ona sevdiğini söyle."
  • sevdiğine kanaat getirmek kadar zor olmayan eylem. vakit geçirmeden, korkmadan, söyleyemeyecek, erişemeyecek, duyuramayacak zamanlar gelmeden söylenmesi gerekir. istenen cevap belki gelir, belki gelmez, önemli değil.
  • bazen hiç durmadan yaptığınızdır, başka kelimeler giremez seni seviyorum arasına, belli belirsiz çoklar dışında. çünkü kimi zaman sevginizin, tutkunuzun,aşkınızın tarifi imkansız; elinizdeki kelimeler ise yetersizdir. belli belirsiz bir cümleye takılır durursunuz; anlaşılmayı beklersiniz. anlaşılırsınız, anlatabilirsiniz işte o zaman çoğaln bir ifade halini alır.

(bkz: seni cok seviyorum/@ride)
    (bkz: seni seviyorum/@ride)