şükela:  tümü | bugün
  • insanı tarifsiz duygulara gark eden, mide bulantısı, kalp çarpıntısı, bağ dönmesi, ellerde üşüme, kaygı duyma gibi bir takım hallere sokan durum.

ben bir kızı sevdim, aşık oldum ve yarım saat kadar önce kilometrelerce uzağa gideceğini öğrendim. yani gideceğini biliyordum daha önceden; ama en azından bir kaç haftamız var sanıyordum, yokmuş. yarın gidiyor şimdi o.

son bir kez görür müyüm bilmiyorum. son bir kez koklayıp, öpebilir miyim bilmiyorum. bunları burada neden yazıp, anlatıyorum onu da bilmiyorum. çok boktan bir durumun içerisindeyim, bildiğim şey bu. bir diğer bildiğim şey ise onunda beni sevdiği.

ne olacak, nasıl olacak tam bir muamma. ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.

unut, geçer, alışırsın gibi şeyler demeyin boşa. öyle bir şey olmayacak çünkü; ama işin içinden nasıl çıkacağım bir çare bulmam lazım.
  • sevdiklerimizin yokluğu ile başa çıkmanın en iyi yolu, onlar yokken simcity 2000 oynamaktır. simcity 2000 özlem duygusunun ilacıdır.
  • (bkz: erasmus) ise tatlı sert sikişlerine görüntülü sohbetle eşlik edebilirsiniz.
  • o değil ama ben gideceğim. hem de 12092 kilometre. gerçek anlamda özlemenin ne olduğunu orada göreceğim. dayanamazsam gelirim napim.
  • sanırım önceden kapı komşusuydunuz.
  • sevdiğiniz insanın ölmesinden her zaman için daha iyidir. her ne olursa olsun, yine de ulaşılabilir durumdadır.
  • hollanda'da yaşadığım zamanlarda türkiye'ye dönmek zorunda kalmıştım. ilk başlarda herhangi bir problem yoktu hatta tekrar gittiğimde ekstra katkısı bile oluyordu bazı durumlar için* fakat daha sonra gerçekten mesafeler araya giriyor, sevgiden bir şey kaybetmiyorsun belki ama olmuyor yani. mesafeler artınca unutması da kolay oluyor gerçi.
  • karşınızdaki insanı ne kadar çok sevsenizde, zaman geçtikçe birinin size sarılmasına öpüp koklamasına bir derdiniz olduğunda onun şevkatine ihtiyacınız oluyor. bunları bulamadıkça da çaresizce ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. kusura bakma kardeş ama gerçekler can yakıyor.
  • ne diyordu zarif adam içimiz hep bir hoşça kal ülkesi.