şükela:  tümü | bugün
 • tomas lindberg'in metal pit röportajında "kusursuz albüm" olarak nitelendirdiği piysaya çıkan ilk possessed albümü.
 • civarlarında satılan kartpostallardan:

  --- spoiler ---

  ... i was caught up in spirit on the lord's day and heard behind me a voice as loud as a trumpet, "write on a scroll what you see and send it to the seven churches:
  to
  ephesus,
  symyrna,
  pergamium,
  thyateira,
  sardis,
  philadelphia,
  and laodeicea"

  (rv 1:10-11)

  --- spoiler ---
 • 1985 çıkışlı hayvan gibi bir possessed albümüdür. en sevdiğim albümler listemde en üst sıradadır. gitar riff'leri, jeff becerra'nın muhteşem vokalleri ve gaz davullarıyla her şarkısı birbirinden güzeldir. albümde bir tane bile boş yoktur. dinlemekten asla vazgeçmeyeceğim bir albümdür. başyapıttır.

  albümün kadrosu su şekildedir;

  jeff becerra - vokal, bas gitar
  mike torrao - gitar
  larry lalonde - gitar
  mike sus - davul
  randy burns - 1 ve 9. şarkılarda klavye
 • 'the seven churches of revelation were in desperate need of hope and guidance when john wrote to them. his message gave them that hope through allegories they would understand. and today, the ruins of those cities and their churches serve as a powerful reminder to christians of what the early church endured.'

  çoğumuz ülkemize gelen turist popülasyonunun tek amaçlarının deniz, kum, güneş, her şey dahil oteller olduğunu düşünebilir ancak din turizmi ve özellikle hristiyan hacılar için inanılmaz önem taşımaktadır bu yedi kilise.

  tarihe baktığımızda insanlar bulundukları yerlerden başka bir yere gitmeleri, var oldukları ilk zamanlardan beri yaptıkları bir faaliyet. tabi zaman içinde bu hareketlerin amaç ve şekilleri de değişime uğradı. modern anlamda ilk turizm hareketi elbette herkesin bildiği üzere 1841 yılında thomas cook, dini amaçla bunu gerçekleştirmiş ve alkol karşıtı bir grubu gitmek istedikleri yere ulaştırmıştır.

  ülkemizde bulunan bu yedi kiliseyi her yıl ziyaret etmek isteyen binlerce hristiyan hacı olmuştur. bu gruplar ülkede kaos olduğu dönemler olsa dahi bu ziyaretlerinden taviz vermemiş, mutlaka bu ulvi amaçlarını yerine getirmişlerdir. peki bu neden önemli ?

  bilindiği üzere ülkede bir bomba patlasa ilk etkilenen sektör her zaman turizm olmuştur. ancak bu zamanlarda bile dini gruplar gelmeyi sürdürmüştür ve bir şekilde turizmin bu yönünde hizmet veren şirketler nefes almıştır. bunun üzerine yeteri kadar düşülmediğini ve reklamının yapılmadığı kanısındayım.

  aziz yuhanna tarafından yazılan incilin vahiy bölümünde geçen bu kiliselere ev sahipiliği yapmak , ülke coğrafyasının önemini bizlere bir kez daha göstermiştir. bu kiliseler aynı zamanda yedi altın kandillik olarak da betimlenmiştir.

  efes (ephesus) (selçuk) kiliseye bildiri (vahiy 2:1-7)
  izmir (smyrna) kiliseye bildiri (vahiy 2:8-11)
  bergama (pergamon) kiliseye bildiri (vahiy 2:12-17)
  thiatira'daki (akhisar) kiliseye bildiri (vahiy 2:18-29)
  sardis (salihli) kiliseye bildiri (vahiy 3:1-6)
  philadelphia'daki (alaşehir) kiliseye bildiri (vahiy 3:7-13)
  laodikya'deki (denizli yakınları) kiliseye bildiri (vahiy 3:14-22)

  not : yedi kilise burada 'community' yani yedi topluluğa gönderilen vahiyler anlamındadır. gözünüz kilise aramasın bu bölgelerde :)
hesabın var mı? giriş yap