• haluk levent'in orijinal üç hürel versiyonunun içindeki bütün o güzelim çift sesli gitarları, bütün o enstrümantal bölümleri, bütün o gitar tonlamalarını hiçe sayarak ortaya odun gibi bir cover yaratmasıyla sonuçlanan şarkısı.
  • söz ve müziği feridun hürel'e ait olan üç hürel şarkısı. üç hürel yorumunda, şarkının sonu ayrı bir enstrümantal bölümdür. feridun hürel'in gitar solosundaki 70'li yıllara has, kirli mi kirli overdrive tonu bugün dinleyen için tarihi bir öneme sahiptir.
  • nakarati hic bitmemecesine tekrar edilmeye yatkin sarkilardan biri daha. "...aglarmis!" kismindan sonra otomatik olarak "ben sevmeeek..." kismina donus yapiliyor, eger dikkat etmezseniz bunu boyle bes yuz kere falan tekrar etmek olasi. bunu da hic birimiz istemeyiz.
  • orjinali o kadar iyi bir şarkıdır ki, anadolu rock klişesi kötü covercıları meşhur etmişliği vardır.
  • şarkının outrosu türk rock tarihinin en iyilerinden biridir. ana şarkıdan kopup, yaptıkları geçiş orgazm yaşatır.
  • haluk levent i haluk levent yapan (ki o nasil bir ruh halidir, mevkidir tam olarak ozetleyemeyecem) ikinci albumunden bir uc hureller cover i. cok populerlestigi donem sevenler aptalmis olarak da versiyonu tureyen ve konserlerinde bu sekilde eslik edildiginde halugun cok icerledigi

"yapmayin arkadaslar sevenler aptal olabilir mi?" diyerek rock protest reaksyion gosterdigi bir eserdir.

sozleri su sekildedir

bir yarim olsun isterdim
    gozleri yesil
    bir yarim olsun isterdim
    gul yuzu gulen
    onu cok sevmek isterdim
    delice sevmek
    pesinden kosup kosup
    sonunda almak

ben sevmek
    sevmeek isterdim
    nerden bilirdiiiim?
    sevenler aglarmis (aptalmis)

(yapmayalim arkadaslar)

bir yarim oldu sonunda
    gozleri yesil
    bir yarim oldu sonunda
    gul yuzu gulen
    onu cok sevdim sonunda
    delice sevdim
    pesinden kosup kosup
    sonunda aldim (buralari boyle miydi emin degilim, bir nevi bilmiyorum ekolu)

buraya alternative lyrics

(ama bu askin sonunuu
    ben hic bilmezdim)

ben sevmeek
    sevmek isterdim
    nerden bilirdim
    sevenler aglarmis (aptaaaalmiiiis)

(etmeyelim gencler lutfen)

sevmek kisminda nese dolup antin kuntin isler olustugunda killanip aglayanlar icin gelsin.
  • haluk levent'ten ziyade 3 hürel'den dinlenmesi elzem olan parçadır yoksa tüm o enfes gitar sololarından ve enstrümantal bölümlerden mahrum kalırsınız.
  • girişindeki bağlamaya bayıldığım şarkı. yaklaşık 6 sene sonra ilk kez tesadüfen az önce dinledim, güzel zamanlarmış. bana göre tuttu fırlattı kalbimi, pembe mezarlık, demet akalın şarkılarının tümü, serdar ortaç ve türevlerinin şarkılarının tümünden daha çok müzik barındırıyor içinde.
  • hollanda`lı müzik grubu lawineboys'un als we gaan isimli şarkısı, sevenler ağlarmışın tıpkısının aynısıdır;

http://www.youtube.com/watch?v=h-py-6biztm
  • hollanda'lı grup lawineboys tarafından iğrenç bir taklidi yapılan muhteşem üç hürel şarkısı.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=kh03gemnm2e)
hesabın var mı? giriş yap