• ingiltere albümler listesine 1 numaradan girmiştir (bkz: çüşş)

çıktığı ilk 6 ayda 3 milyon satmıştır (bkz: oha)

bu da yetmemiş içinden çıkan 3 single da ingiltere singlelar listesine ilk 10 dan girmiştir (can i play with madness...3 numara, the evil that men do...5 numara, the clairvoyant...6 numara) (bkz: ağlamak istiyorum)
  • --- spoiler ---

5. track'de doğan, 8. track'de ölen kişi.

--- spoiler ---
  • 18 gun sonra dinleyeceğim destan(şarkı demeye dilim varmıyor)
  • kolumda albüm kapağında poz veren eddie'nin dövmesini taşıyacak kadar taptığım albüm.
  • "sevinsene oğlum sevinsene" tarzında serbest çağrışım yaptığını iddia eden arkadaşıma şiddet uygulamama sebebiyet vermiş mükemmel albüm.
  • 9 dakika 54 saniyelik bir destan. kesinlikle şarkı değil, oturup izlenmesi gereken film gibi, tanımlayamadığım bir şey.
    her dakikası ayrı özelliklere sahip, her sözü güzel bir anlam taşıyan bir şey...
  • 8 şarkıdan oluşması sebebiyle neden 7 şarkıdan oluşmuyo sorusunu akla getirten, sonra da neden olmasın şarkı mı eleselerdi hem yedi şarkı az olmaz mı diye düşündüren, evet albüm.
    -birisi de babasıdır
    -hay anan.. herşey 7mi olacak! dön işine...
  • (bkz: 26 temmuz 2013 iron maiden istanbul konseri) 'inde babaların albüm kalitesinde çaldığı efsane şarkı .
  • grubun bu albümdeki soundu çok enteresan geliyor bana, piece of mind-powerslave-somewhere in time karması gibi adeta hepsinden birer parça taşıyor. bu üç albümde de olmayan, the number of the beast tarzı daha "ham" prodüksiyon da cabası. belki bu yüzden de grubun kariyerini toparlayan bir zirve oluşturup sonrasında da bir dönemi kapatıp başkasını açıyor. klasik kadro ile son albüm olması, gruba nadir liste başarılarından birini getirmiş olması gibi detayları da eklersek belki de grubun tarihindeki en önemli albümlerden biri. bütün iron maiden albümlerini belli bir sıra içerisinde anlamlandırabiliyorum ama bu albüm genel olarak hep parlıyor aralarında. seviyoruz özetle.
  • bu albümü gitarları do'ya akortlayarak bir brutal vokalist ve twin pedal kullanmaktan çekinmeyen bir davulcuyla yeniden kaydedip "aha bak abi şahane göteborg usulü melodik death metal albümü, yeni çıkmış" diye eşe dosta sunabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap