şükela:  tümü | bugün
 • ummagumma albumundeki "several species of small furry animals gathered together in a cave and grooving with a pict" isimli sarkinin basliginin sozluk limitleri icinde kisaltilmis hali.

  sarki* cok ucuktur. o sesleri nerelerinden cikardiklari hep merak konusu olmustur. seslerden anlasildigi kadariyla bir grup tuylu, sirin hayvancigin bir magaraya tikismasindan sonra gelisen olaylar anlatilir.

  carpiktan bir ingilizceyle sunlar soylenmektedir:

  "aye an' a bit of mackeral settler rack and ruin ran it doon by the haim, 'ma place. well i slapped me and i slapped it doon in the side and i cried, cried, cried."

  "the fear a fallen down taken never back the raize and then craig marion, get out wi' ye claymore out mi pocket a' ran doon, doon the middin stain picking the fiery horde that was fallen around ma feet. never he cried, never shall it ye get me alive ye rotten hound of the burnie crew. well i snatched fer the blade. o my claymore cut and thrust and i fell doon before him round his feet."

  "aye! a roar he cried frae the bottom of his heart that i would nay fall but as dead, dead as 'a can be by his feet; de ya ken?...and the wind cried back."

  "thank you."
 • aynı zamanda bir gizli mesaj içermekte olan şarkı. 4:32 - 4:33 arası şarkı yarı hızda ve sağ speaker açık olacak şekilde dinlenirse david gilmour'un "this is pretty avant garde, isn't it" cümlesi duyulabilir.
 • ummagumma studio albumundendir....ilk etapta bir sok gecirtir ardındanda bu nasıl bir yaratıcılıktır, bu nasıl bir muziktir allahım dedirtir adama sarkı..
 • üç kelimede özetlenebilir: hastalikli, kaotik ve mükemmel.
 • gizli bir mesaj barındırması muhtemel gaipten sesler..
 • khakaka-um! puiiiiiiiiiiii! pieiiiiiiii! seslerinin geldiği bölümü, star wars episode iv a new hopeda r2d2 nun jawalar tarafından yakalandığı sırada çalan şarkıdır.
 • müthiş bir şarkıdır ancak beni bir garip etkiler. kulaklıkla dinlenilmesi gerekir.

  gelmiş geçmiş en iyi albümlerden birine aittir.

  (bkz: ummagumma)

  ayrıca bir başka eser için;

  (bkz: set the controls for the heart of the sun)