şükela:  tümü | bugün
 • ing. ayrilma, ayirma, ilişiğini kesme, işten çikarma.
 • türkçe'deki kıdem tazminatına denk düşen terim. genellikle severance payment ya da severance allowance olarak kullanılır
 • daysend ın 2003 de çıkardıkları ilk ve şimdilik son albümleridir.
  track list :

  born is the enemy
  ignorance of bliss
  the blood of angels
  countdown
  prism of you
  end of days
  severance day
  sellout
  september
  beggars with knife
  sibling

  ayrıca albümün en sağlam parçası born is the enemy dir.
 • sinirden*, sıkıntıdan* ve ohannes dedirten olaylar bütünü yüzünden gülme krizine sokan, " nasıl hem *gerilip hem gülebilirim? " sorusuna tam olarak (?) kar$ılık veren * bir film.
 • izlerken
  - kim bunlar?
  - e napıyolar şimdi orda, olay ne?
  - niye ki bu?
  - nereden çıktı şimdi ne alaka?
  - şair burada kime sesleniyor?
  - e yeter ölecekseniz ölün, bu ne ya!
  - eee? sonuç?
  gibi efektler sergilemenin kaçınılmaz olduğu filmdir.
  "- zzz..." efektinin listedeki yokluğu tamamen, kişisel izleme inadımdan ve "lan dur izleyim bi'şey çıkar bi'yerlerden belki..." iyimserliğimden kaynaklanmaktadır.
  çıkmıyor efendim. filmi kapatıp, altında bulunduğunuz battaniyeye güzeeelce bi sarılıp horul horul uyuyabilirsiniz. gönül rahatlığıyla.
 • amerika'dan önce izleme şansını* yakaladığımız ender filmlerden, zira apple "in theatres: may 18th, 2007" diyor. o değil de neden bu tip filmleri daha önce gösterime sokuyoruz da asıl istediklerimiz daha geç gösterime giriyor anlamak mümkün değil...
  (bkz: http://www.apple.com/trailers/)

  ayrıca;
  (bkz: bakiniza soru isareti koyamamak) misal; (bkz: şans derken?)
 • kanlı sahnelerin ardından seyirciye bir nefes aldırmak için araya komik(veya trajikomik) sahnelerininde oldukça hoş serpiştirildiği hoş vakit geçirten eğlencelik bir film. öncelikle gerilim ve komedi öğelerinin tezatlığı her hangi bir yadırgamaya meyil vermeden filmin içine monte edilmiş olması film açısından bir artı. tabi filmin uçuk senaryosu ve araya güldümek için sokuşturulan her halinden absurdluk akan durumları gözardı edebilrdiğimiz süresince bu yadırgamamayı yaşıyoruz. yoksa bir nebze de olsa karakterlerin içinde yollarını bulmaya çalıştıkları dünyaya girince "yok artık mına koyayım" lafı istemsiz bir şekilde ağzımından kaçıyor.

  --- spoiler ---

  grup çalışmasını geliştirmek üzere paintball oynamaya giden silah teknolojisi geliştirme ve pazarlama çalışanları kendilerini hiç de beklemedikleri bir insan avının içinde buluyorlar. ama başta da dediğimiz gibi film bunu o kadar da sağlam referanslara bağlamakta ve seyirciye inandırıcılık aşılamakta oldukça yetersiz, şahsen ben içinde bulundukları duruma 3 karakterin kendi bakış açılarıyla film içinde kısa filmler şeklinde getirmiş oldukları öykülendirmelerden kesinlikle madde bağımlısı dostumuzunkini daha bir tutmuştum ama sanırmsam o zamanda filmin türü gerilim komedinden başka bir yöne kayıyordu.

  --- spoiler ---

  nitekim boş bir anında fazla bir beklenti olmadan izledindiğinde hoş vakit geçirten izle geç filmlerin en bi kült!? örneklerinden.
 • korkunç komik bir film
 • son zamanlarda izledigim en komik beni gulmekten yaran bir film. magic mushroom yeyip ormanin icinde aradan cikan adamin tripleri de gorulmeye deger.