şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: oksimoron)*
  • yeni mutluluklar arama isteğinin ürünüdür. ama aynı zamanda da, farkında olmadan mutsuzluğa koşmaktır.

zaten insanoğlu ruhsal ve fiziksel yapısı itibariyle mutlu olmaya elverişli değildir*. ama mutluluk arama konusunda uzmandır. bu yüzden aldatır, bu yüzden aldatılır.
  • icinde bulunan mutsuzlugun farkinda olmadan, mutluymus gibi devam eden insanlarin yaptigini iddia ettikleri seydir.
    ancak severken aldatmak yoktur. severken aldatamaz insan, ancak sevdigini sanarken aldatabilir.
  • olmayacak bir aksiyondur çünkü seven birisi aldatmaz...bir anlıktı, anlamadan oldu, hevesti gibi deyişlerde kesinlikle geçerli bir bahane oluşturamaz çünkü seven bir insan sevdiği kişinin de aynı şeyi kendisine yapacağını düşündüğü için aldatmaz. hem bunun dışında yani bunu düşünmese bile bir sevdiği olduğunu düşünür, ondan ve onu kaybetmekten korkar
  • yalanın daniskasıdır...
  • aldatmak değildir o kedidir kedi.
  • filmlerde filan goruruz misal hatun sevdigi erkegin basini bir beladan filan kurtarmak icin gider baska bir erkekle yatar ki ona istedigini yaptirsin haliyle sevdigi erkegi kurtulsun vs vs boyle bir sey olabilir bu. hmm iyi bir fikirmis bu ara

-sibelle seviserek hayatini kurtardim gulben olebilirdin yoksa!
    *nasi yani?
    -oyle iste cok fedakar bir insanim..
  • aldatmayi bedensel bir eylem olarak kabul edersek fevkalede mümkündür. (dikkat mümkündür diyorum, şarttır, çoğu insan böyledir ya da seven herkes aldatır demiyorum) kişisel olarak sevdiği insana sonuna kadar sadık olacak insana saygım sonsuzdur, olması gereken de budur, ancak seviyorken aldatılmaz, seven insan bunu yapmaz, sevdiğini zannediyordur vb. sadece yaşadığımız dünyada olan bitene gözümüzü kapatmaktır.