• kopek gibi severken nasil bir insan terkedilir bilmiyordum, yasadim ogrendim. olay soyle vuku buluyor ki, karsindaki seni artik ciddiye almamaya, sana inanmamaya ve kendinden nefret emene sebep oluyor, sen butun bunlara ragmen seviyorsun, butun bunlara ragmen dayaniyorsun, butun bunlara ragmen ona katlaniyorsun. gun geliyor sana yalanci diyor, icine atiyorsun o kocaman sevgini, yuregini,kendince onu sevme sebeplerini ve bir daha aramiyorsun. gerci o da seni aramiyor ama karsindakinin senden coktan vazgectigini dusunecek olursak sasilacak olan sey senin kiymet verdigini bir haftadir aramamandir.
    severken zorla terkedersin.
    gururun agir basar, bir de anneni dusunursun cokca. onu anlamaya baslarsin.
  • insana ömrü boyunca vermeye çalıştığı tüm kiloları birkaç günde verdiren, ailesiyle, arkadaşlarıyla hatta dünyayla ilişkisini kesmesine sebep olan, kalbinde gerçekten hissettiği o dinmez acıyı günler geçtikçe koca bir kara deliğe çeviren, aylarca zombiden farksız, hiçbirşey hissetmeden yaşamanın sebebidir. kimse yaşamadan atıp tutmasın severken hem de köpek gibi severken terketmek zorunda kalabilir insan ve birdaha hiçbirşey eskisi gibi olmaz hayatında...
  • sadece onun iyiliği için değil, kendi iyiliğin için de yapabilirsin bunu.
    sevmek değil belki ama sevilmek ağır geliyor bazılarına, seviyorsun ya, demişsin ya bunu, sözünün eri olmuşsun ya, anlayamıyor işte. anlıyor da, yanlış anlıyor ya da. onu seven insana her türlü şeyi söyleyebileceğini, kafasına estiği gibi davranabileceğini, kırıp dökebileceğini sanıyor.
    sen de bir süre öyle sanıyorsun, izin veriyorsun. bir süre dediğim; çok uzun süre aslında.
    ama bir noktada, işte o kırılma noktası oluyor, severken terk ediyorsun.
    ona kıyamıyorsun ama, sevgine hiç kıyamıyorsun. kendini saymıyorum bile.
    böğüre böğüre ağlayarak, gidiyorsun....
    severken...
  • "...
    kimdi giden kimdi kalan
    aslında giden değil
    kalandır terkeden
    giden de
    bu yüzden gitmiştir zaten
    ..."

işte böyle bir şey...
  • vardir bunu yapan ilginç insanlar. hayir, ayrilik sebebini söylesinler o zaman bi nebze anlayis göstericem. ama yok bilmiyorum, yok yapamiyorum gibi abuk sabuk bahanelerin arkasina siginip arkasindan da "ama seni seviyorum, hem de kimseyi sevmedigim gibi" seklinde saçmalayan insanlarin samimi olmadiklari inancindayim. bunu yapan insanin amaci olsa olsa arkasinda kendisinden nefret etmeyen ve umutla bekleyen insanciklar birakmaktir.
  • kosullarin kisiyi zorladigi eylemdir. bir iliskinin yürümesi için sevgi gerek-sart olsa da yeterli*degildir. hava sartlari güzel olacak, zemin müsait olacak...dahasi, burada sevmekten ne anlasildigi da mühimdir. insan külliyen ahsaptan mamül degilse basta çekici buldugu biriyle birseyler paylastikça onu zaten sever. ama sirf sevdi diye de göz göre göre lades demesi gerekmez. insanin ömrü boyunca tek bir kisiyi sevecegi safsatasina kendini kaptirmazsa, gerçegi görerek bagrina tas basar ve kapiyi çekip ardina bakmadan çikip gider. üstelik ayrilik, agda gibi, nefesini tutup bir kerede çekince hiç de beklendigi kadar acitmaz.
  • bazen de "birisini, onu görmemeye dayanamadığın için terketmek"*dir.
  • sevilmemek bunu gerektirir, o an hissedilmemek ve yavaş yavaş unutulmak...

"neden?" diye sormak yerine kaçıp gitmek, duymaktan korkulan şeylerden yüzleşememek.. peki bu utançsa; kimin utancı, bunu bilen var mı?

(bkz: sevilmemek)
  • dünyalar ayrıdır ve senin henüz kendi dünyanla alıp veremediğin şeyler vardır.
  • bir yeşilçam klasiği. ancak filmlerde olur diyolla. seven insan terk eder mi yahu? saçmalamayın! seveceksin ve terk edeceksin bir de öyle mi? e yaşama öl bari.
hesabın var mı? giriş yap