şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1989 yılında 3 romantik tarafından kurulan türkçe sözlü hafif pop grubu. bu kuruluşta, 1986 yılında klips ve onlar gurubunun halley ile elde ettiği makus talihimizi bir ölçüde ters çeviren eurovizyon başarısının elbette payı vardır. şarkı sözleri, grubun adından da anlaşılacağı üzre sevgi ve pıtırcık üzerine olup cümle içinde kullanımları <<kuşu sev, böceği sev, ağacı sev>> ya da <<sevgi doluyum sana öğretmenim>> veya <<sevmek, en güzel duygu, sevilmek, ikinci güzel duygu>> şeklindeydi. dinleyici kitlesi arasında, lise ve dengi okullardaki sınıf başkanları, evde kalmış mütemadiyen çeyiz hazırlayan temiz aile kızları, cahit sıtkı hayranı ozan özentileri, üniversitelerin sevgi toplulukları, sevgiye muhtaç üvey ana mağdurlarına sıkça rastlanmaktaydı. pıtırcık gibi kısa oldu ömürleri. baharda açan ohhh papatya isimli ilk ve son albümleri beklenen başarıyı gösteremeyince karar alıp topluca askere gittilerdi. çavuştan yedikleri bi ton sopa bile içlerindeki sevgiyi 21 gram dahi azaltamadı. kahpe felekten yedikleri onca şamarın ardından uzun bir dönem inzivaya çekilen grup elemanları, kısa bir süre önce kutsal sevgi hazinesi ekşi sözlükte umuda tutundular. ama burda da rahat bırakılmadılar. kendileri bu aralar, sözlükteki tüm sevgi pıtırcıklarını sikme arzusunu içinde barındıran öfkeli sözlük yazarlarına karşı ölüm kalım savaşı veriyorlar. alfabenin hangi harfında olduğu önemli olmayan, fakat illa ki pozitif, taze kana ihtiyaç duyuyorlar. kan vermek isteyenlerin...
 • nil karaibrahimgil'in vokal yaptığı "sefiorum:)" isimli çalışmaları uzun süre yolu sevgiden geçenlerin kalbini dağlamıştır.
 • 80li yillarin sonunda isimleri (sevgi pitirciği) bir banka hortumlama olayina kariştiği için yurdu terkedip, himalayalara kaçtilar. dalaylama onlari kutsadi ve müzik yaşamlarini orada sürdürmeye başladilar. papatyalar adli eserlerini türk sevgi pitirciklarina hedaye ettiler.
 • işin aslı tabi sonradan ortaya çıktı.hepsi yüz milyonda bir görülen bir hastalığa yakalanmışlardı.buna göre; vücutlarında çıkan pıtırcıklar ile bir ömür boyu yaşamak zorunda kalacaklardı.aslen grup elemanları da klinikte tanışmışlardı, sevgi kliniğinde..

  sonra oturdular, düşündüler.bu pıtırcık hastalığını nasıl olur da pozitif ve dünyevi hale getiririz diye. bu grubu kurdular..

  nefes alan her varlığı yalayasım var şarkısı da bir ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır.bunlar, dünyalı yalayıp sodyum ihtiyacı karşılayan uzaylı gibi, insan yaladıkça pıtırcıklarına sevgi kattılar.ancak ne yalan söyleyeyim, açık sözlü insanlar, hastalıklarını hayat felsefesi yapıp, güzel grup hayatı yaşamışlar.

  ee malı da götürdüler tabi, bu arada..
 • diğer şarkıları için;

  (bkz: martılar simidin susamını da yiyebilsinler)
  (bkz: anam ölse de mutluyum)
  (bkz: kelebek kanatlarında istanbul akşamları)
  (bkz: içimden geldi seni öpeceğim)
  (bkz: hayatta fair play e yes)
  (bakaza: i love you i love you do you love me, doesnt matter)
 • nefes alan her varlığı yalayasım var adlı single'larının kazandığı başarının ardından götü kalkan ve gruptan ayrılıp solo albüm çıkarmaya karar veren solist batuhan sevgipınarı'nın grubun diğer iki elemanı tarafından basın toplantısı sırasında eşşek sudan gelene kadar dövülmesinin ardından inandırıcılıklarını kaybetmişler kısa sürede dağılıp gitmişlerlerdir. batuhan o gün başına aldığı darbelerden sonra bir daha iflah olmamış, hayatının geri kalanını iclal aydın kitapları okuyarak geçirmiştir. diğer iki elemana nooldu bilmiyorum. bi ihtimal aikido salonu açmış olabilirler...
 • sevgi pıtırcıkları genellikle ikili gezerler. bunun sebebinin yanlarında sevgilerini iletmek üzere hazır bekleyen bir başkası olmasının kendilerine verdiği güven olduğu tahmin edilmektedir. bu güven onlara her türlü sevgi sözcüğünü anlamsızlaştırmak için ellerinden gelen çabayı esirgememek konusunda yardımcı olur. sevişerek çoğalırlar. evrim sürecinde bir basamak olduklarını düşünürsek bir sonraki türün ya panda gibi "evet sevgi doluyum ama bıraktım bu işleri, karıya kıza bile bakmıyacam artık" tarzında veya da kağıt üzerine çizilmiş kocaman kırmızı bir kalp ve içinden geçen ok bir formunda olması beklenmektedir. insanlara bu kadar çok yaklaşabilmesi mucizedir. fakat üstün kafa sikici etkileri yüzünden çoğu insan tehlikenin farkına "aşkım tuzluğu uzatır mısın?" diyen bi sevgius pıtıraus'a " hay aşkını sikiyim diyerek" verdiği istemdışı tepki sonucu varmıştır. tabi ki bu saniyeden sonra sevgi pıtırcıkları o insanı aralarına katma gibi bi ihtimalin olmadığını anlayacak ve kınama pıtırcıkları' na dönüşeceklerdir. bu türün farkedilmesini sağlayan en önemli özellik ise tamamen insanların iyiliği için davranıyomuş gibi görünmeleri fakat o doğrultuda hiçbir davranış göstermemeleridir. bunu da daha çok kopya isteyen birine kopya vermedikten sonra kendini savunurken kurduğu "ama ben çok çalışmıştım aşkım, neden hiç çalışmadan geçsin ki?" cümleleri sırasında bile sevimli olmaya çalışmasından anlayabilirsiniz. ölümleri en kolay 8. hayvan olmalarına rağmen nüfüsları son zamanlarda fazlaca artmıştır. fakat kendinizi savunmanız için bu tip bi tanıtıcı yazı sonuna nasıl öleceklerini eklemek sanırım bilim ahlakına ters düşecektir. fakat bilimin onlardan biri olma ihtimalinize karşı duramayacağı yer ise onları öldürmenin yolunun kulaklarının altına sert bi tokat vurup aynı zamanda dudakları büzerek " şimdi siktir git aşkım" demek, giderken ise götlerine alttan kavisli ayak içi darbesi vurmak olduğunu söylediği yerdir. ayrıca hâla "aşkım çok kötü dayak yedim" diyenleri mevcut ise arkadan yetişip ense köküne sert bir tokat işini bitirecektir.
 • sevgi pıtırcıkları denince akla nedense bazen de sevgi gösterisinin bokunu çıkaran insanlar gelir. öyle ki bunların çok yakınında olması sana çok yakın kişiler olması daha fazla sinir bozucudur. yıllarca tanıdığın bildiğin senden büyük olan kardeşini hiç sevgi pıtırcığı halinde görmezken bir gün elin kızı geliverir ve o sevgi pıtırcığının alası olur ki bunu bünye kaldıramaz.

  sende aslında sevgi pıtırcığı olmak istiyorsundur. bünyenin kaldırmaması en çok da burdan geliyor olsa gerek. sokaktaki ordaki burdaki birbirinden alakasız insanların sevgi pıtırcığı hali bile rahatsız eder bir süre sonra seni ve içini. şunlar bile sevgi pıtırcığı modunda ulan nedir bu insanların içindeki bitmeyen aşk gösterisi dersin içinden. sen de sevgi pıtırcığı olursun ama o üzer seni pıtırcık kaçar içinden..
 • pıtırcıkların sevgi kategorisine giren kısmını oluşturanlardır.genellikle bir pollyannacılık,bir tahta ayakkabılarla demirlerin,camların üzerinde saatlerce koşarımcılık,dans ederimcilik,bir antidepresan içişi sonrası bünyede beliren mutluluk hissinin benzerini uyandırsıncılık vardır bu kişilerde.sinirinizi bozarlar,gülmekten tiksindirtirler.ama yine mutludurlar yine mutludurlar kardeşim...