şükela:  tümü | bugün
  • çağımızın politik konjonktürü öyle ki insanları yıllarca sömürenler artık sevgi, hoşgörü ve bağışlamayı bir zırh gibi kuşanıp, onlarla mücadele edenlere karşı adeta bir kalkan olarak kullanmaktalar. çelik ayna oynuyorlar sömürüye itiraz edenlerle bir sırlı cam* ardından. (bkz: honi soit qui mal y pense)

    eurovision 2018 finallerinde "sevgini yay, ver elinde ne varsa" diye şarkı söyleyen surie bu yönde kullanılan bir star* olarak performansını sergilerken sahneye fırlayıp mikrofonu elinden alan adamın özgürlük haykırışı sonrasında nasıl da coşkusunu artırdı dün gece. daha da coştu, daha inandı söylediklerine. adamın ne dediğinin hiçbir önemi yoktu sanki.

    sevgiyle kuşatılıp, şefkatle yok edilmenin kitabını yazan john steinbeck görse göz yaşları içinde kahkaha atarken kalp krizi geçirirdi herhalde. veren el alan elden üstündür diye boşuna dememişler. sevgi verecekmiş bana, canım ya. zamanlaması da bir harika. insan ruhu bilgedir. boşuna değil bu tiksinti. en iyi burun köpeklerdedir derler ama en iyi burun insandadır. yani dostum, sen sevgi demişsin ama bu kokuşmuş. adam boşuna mı demiş alma diye. onu da hemen elma yapmışlar itneler.