şükela:  tümü | bugün
 • reddedilemez gerçektir. hayatın her alanından örnekler verilebilir. anne ve baba çocuklarına inanırlar ve onları severler. ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar hatta onları çok müşkül durumlara da soksunlar yine de mantıklı davranmayıp aynı davranışların tekrarına zemin hazırlayabilirler.
  toplumun bir kesiminin recep tayyip erdoğan'ı sevmesi ve ona inanması da ayrı bir örnektir. yaptığı hatalar karşısında mantıklı olanın ondan uzaklaşmak olduğu apaçık bir şekilde ortada olmasına rağmen, mantıklı davranmayıp yine de el üstünde tutuyorlar.
  bir sevgiliniz var ve kör kütük aşıksınız. arkanızdan bir işler döndüğünden şüpheleniyorsunuz ama bir sözüyle, mantıklı olan uzaklaşmak olduğu halde inanıyorsunuz.
  inanmak ve sevmek bir şans daha doğuruyor. sonsuz, kısır bir döngüye dönüşüyor. hayatın bug'ı olabilir bu.
 • doğru olan tesbit. bir çok insan duygularının esiri. mantığıyla hareket eden maalesef çok az bir kesim var. oysa akıl, irade, mantık süzgecinden herhangi birisine takılan durumun bumerang etkisi yaratmaktan öteye gitmesi çok zor.
 • amerika bize saldırıyor, 4.30 üstü köpük, dolar alan yaya kalır ve niceleri. nasıl bir inanç ve sevgiyse hala recep tayyip erdoğan'a ve avanesinin boş konuşmalarına inanan insanlar var. şahıs çıkıyor diyor ki "onların dolar'ı varsa, bizim de allahımız var"

  doğrudur allahımız var. var da yükselen dolar değil. türk lirası düşüyor. bakın söyle bir örnek vereyim. 2014 senesinde yaklaşık 50 pakistan rupisi ile 1 tl alınabiliyordu. bugün ise 22 pakistan rupisi 1 tl ediyor. pakistan da mı allahsız?

  akp'li kesimin şapkasını önüne koyup da düşünme vakti geldi de geçiyor bile.