• tasını, ruhunu, tarağını, bedenini toplayıp birbirinin yanına göçen ve yaptığını beğenen insanlarda yaygın dilden bağımsız bir alt dil gelişse gerek.

kesin öyledir demiyorum ama deneyimlerimden biliyorum.

perdeleri açmakla ilgili bir cümle, birlikte uyanılan sabahların hepsinin güneşli varsayıldığına işaret edebilir. ıspanağın objektif anlamının dışında, mesela, biri çocukluk saplantılarından ötürü hep pırasa dese bile diğeri akşama neyi pişireceğini anlayabilir. banyoda uzun kalmak, bencillik olmaktan çıkar, banyo kapısının koluna temiz havlu asmak olabilir. çok ağaçlı sokaklarda elimi tut da yürüyelim'dir belki aslı, yağmur yağıyor'un. gitmesini istemek, gerçekten gidişinin acısının acizliğidir. kal demek, saçlarım sen varken uzasa ve bir daha hiç kesmeme izin vermesen, cümlesinin kısaltılmışıdır.

çoğalt bunları çoğaltabildiğin kadar. kapıyı kapatmanın kapıyı kapatmak demek olmadığı bir küçük topluluğun dilini konuşuyorsun.
    üstelik tüm bunlardan bağımsız; seni seviyorum dediğinde biri, diğeri sadece seni seviyorum kalıbıyla çeviriyor kendi diline.
    bir de zaman var.
    yakın olunca anlamları aynılaştıran ama varlığını dünyanın ortasında çalınan büyük bir teneke gibi gürültülü uzaklıkta dayatan. gürültüden olsa gerek, uzaklıktan olsa gerek; unuttuk galiba güzel bir gölgenin koridordan süzülüşünün, çok yakınındayım, demek olduğunu. bugünlerde hepimiz sardunyayı sevme, çilek yeme, günlüğe günü gününe yazma, kapıyı açma dersinden bütünlemeye kalıyoruz. buna bir çare düşünmeli.

kısa ile uzunun ortak dilde ne anlama geldiğini bilememek zaten yeterince kötüyken, içinde adı hiç geçmeyen bir şiirle başbaşa bırakılmak dilsiz kalmakla eşdeğer.
    ah, o sinek! dayanıklıymış, yaşama isteği güçlüymüş; ölmüyor. boşluğu dolduracak şarabın üzümü henüz yetişmedi bu bağda.
  • bugün ömründe ilk defa kalbimi inciten; bunu da elinde olmayarak, kendi sorumluluğu dışında bir sebepten ötürü gerçekleştiren varlık.
  • sevgilim, sen anlat ben matematik bile dinlerim.
  • sabahleyin bebişko kalk diye araması bile başka mutluluk kaynağı olan.
  • bu işlerde hiç iyi değilim fakat dışarıdan süper analiz yapıyorum.

örnek eğer bir kız bir erkeğe sevgili olayında yardım ediyorsa ikisinin çıkma olasılığı yüksek üst ver geç.

kanka ayağı sevgili ayağı...

bunlar ergenler için tespit tabi yoksa orta yaş falan 8 katlı integraller yazmak lazım.

bir de şu vardır hiç erkeklerle arası olmayan kız o sene 2-3 sevgili değiştirecek duruma gelebiliyor birden. bak çok enteresan. üniversite ne olursan ol yine gel mantığında işleyebiliyor(umutlanmayın).

olmaz deme git konuş bence. arkadaş olarak gidersen sonra olaylar gelişir çok zorlamaya gerek yok. rekabete karşıyım, rakipsiz olacaksın :)
  • bana hayatımın en güzel, en özel, en mutlu ve en anlamlı deneyimlerini yaşatan, "evet"imin sahibi birtanecim.

*
  • hayatımızdaki mükemmel olması gereken tek varlık-şey. işin mükemmel olmayabilir, ailen mükemmel olmayabilir, arkadaşların mükemmel olmayabilir.. bunların hepsini bir ömürboyu kabullenebilirsin. ama mükemmel olmayan sevgili kabullenilemez. eninde sonunda kusurlar batar ve "sevgili" yitip gider. fiziken gitmese bile ruhun kabullenmez artık.
  • midye dolma istediginizde, 20 tane getiren insan evladi.*
  • yeni inci aral romanı. kırmızı kedi yayınları tarafından basıldı.
  • lise de kaçak gççek filmini seyretmiş etkilenmiştim..
    seneler sonra kitabı olduğunu görüp aldım, çok ince. tavsiye ederim
hesabın var mı? giriş yap