şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle başlattığım devamının geliceğinden süpheli oldugum yazı dizisidir.

  bir deliden mektuplar
  ) bolum otuz yedi bin uc yüz kırkbeş taksim yüz doksan iki (

  sevgili akp secmeni ve bilumum ortadogu halkı

  "çobanlık deyip hafife almayın. alan alsın. çobanlığın felsefesini anlamayan insan yönetemez. ben de bir çobanım." demiş bizim reis

  insanlık tarihi boyunca benim diyen peygamberi lideri , cobanlıktan dem vurmustur.

  anlamida derinlerde gizli , avci toplayici toplumdan tarim toplumuna gecisimizle basliyor. dunyadaki en talihsiz hayvan hic suphesiz koyun her ne kadar bazi evrimcilere gore de ne a sini baska nesile aktarmasindan dolayi basarili bir tur olarak sayilsada talihsizliginide nesilden nesile aktarmis.

  peki koyun nasil bu hale gelmistir. hic suphesiz koyunda bir gunde bugun ku halini almadi.

  insanlar suruleri olusturmaya basladiginda suruden ayrilan soz dinlemeyen koyunlari once kestiler . dombikleri ses cikarmayanlari uremeleri icin ayirdilar . bir gunde degil tabiki koyunlarin arasindaki tum asiler ayiklandiktan sonra koyun bugunku halini aldi .

  coban olmak daha dogrusu o seviyeye ulasmak da hem gaddarlik hem sabir ister. mesala guney amerikada domuzlar suruden ayrilmasin diye domuzlarin burnunu keserler koku alarak yemek bulabilen domuz bu ozelligini kaybettikten sonra sahibine bagimli olarak yasar .

  yine coban olmak bir inekten yavrusuna ayirdigi sutu kendi cikari icin kullanmak da ayri bir gaddarlik ister sut ineklerinin cektikleri acilari kimse cekmemistir.

  sut inekleri sut versinler diye once yavrulatilar , buzagi sut emecegi sirada memesinden cekilip sagilmaya baslanir. normalde inegin yavrusu icin urettigi sut bu sayede sagilir. daha acimasiz ornekleri de var mesala bazi kabilelerin buzagiyi oldurup icine saman doldurdugu sagma zamani geldiginde bunu inege gostererek sut sagdiklari gorulmustur.

  bugun evrimini tamamlamis tamamiyle uysal olmus koyuna inege siz aslinda evrim sarmalinda basarilisiniz nesiller boyu dnanizi bugune kadar getirdiniz bravo size denildiginde cok mutlu olacaklarini sanmiyorum .

  yani koyun olan cok olsada , talihsizdir. bir koyunu koyun yapmanin tek yolu koyunun tum ozgurluklerini elinden almaktir. ınegin yavrusundan ayrilarak sagilmasi kimisine gore basari , kimisine gore gaddarliktir.

  taraf secenler zaten belli .

  ne diyorduk akp secmenleri koyun mu yok canim oyle sey nerden cikartiyorsunuz.

  sizin koyunlastirmamaniz icin caba harcayan insanlara karsi o kadar on yargilisiniz ki bu satirlari yazmak zorunda bile birakiyorsunuz.

  bır sonrakı nesılde sızden daha fazla olucak kaygınız bu olmasa en az 3 cocuk buyrulmazdı.

  ama unutmayın nıtelık > nicelik , size degil sizden sonra gelecek neslinize acirim. cunku sizin bugun secim yapma sansiniz varken onlarin olmayacak ,suruden ayrilamayacaklar.

  selametle
 • sevgili akp secmeninne yazdigim ikinci telgrafdir .

  ulke batiyor stop . bundan sonra bedava makarna dagitilmayacakmis stop .
 • kendi gibi düşünmeyen gerçekleri görenlere vatan haini ve fetö'cü yaftasını düşünmeden yapıştırırlar.

  entry işe yarasın editi:

  (bkz: yangından kurtulan öğrencilere eşya gönderiyoruz)
 • sanrıları vardır, herkesin kendilerine çomar dediğini sanarlar. durdukları yerde kulaklarına "çomaar, çoommaarr" diye ses gelir başkası dedi sanırlar.
 • 10 sene sonra bir tanesine bile denk gelemeyeceğiniz seçmen. kime sorsan ben oy vermedim diyecek.
 • kendi seçimleri ile gelen ahmet davutoğlu'nun alaşağı edilmesine, üniversitelerde kazanan rektörlerin atanmamasına, 7 hazirandan sonra ülkede iç savaş çıkarılmasına ses çıkarmazken başkalarına demokrası düşmanı derler.
 • yıllarca fethullah gülen hoca efendi diye götünü yaladıkları hıyara, günümüzde küfür ederler. gün gelir başlarındaki adam barışacak olursa fethullah gülen ile, tekrar götünü yalayacaklarına emin olabilirsiniz.
 • cevap verecek laf bulamadıklarında "koyduk mu, koyduk muuu" derler. herkesin seviyesi bi yere kadar tabi yapacak bir şey yok.
 • beyler ülke batıyor sizi artık akp de kurtaramaz. hayırlısıyla safları nezaman değiştiriyonuz.