şükela:  tümü | bugün
  • bu devirde büyük bir beceriksizlik örneğidir. hayır yani sokakta, kafede rastgele çıkma teklif etsen akşama kadar 3-5 kişi düşürürsün, sırf şu platformda bile 1 yılda sayısız kadınla konuştum, kimisinin telefonunu aldım, kimisiyle buluşup kahve içtim. kendimi övmüyorum tabi yanlış anlaşılmasın olayın kolaylığını söylüyorum.

cidden bu devirde sevgili bulamayan insan sevgili bulmamak için ekstra efor sarfediyordur. bir de bu kişi bir kadınsa o daha büyük bir olay.
  • (bkz: tinder)
  • sevgi duygusu ne hale geldi. sevgili kelimesinin anlamını yitirmesi dolayısıyla kol dolanacak, el tutulacak, vakit geçirilecek kişi bulamayan insanın bulamama nedenlerini burada anlatmak bile istemiyorum. insanların düşünce şekillerinden dolayı insan bulamama durumu daha doğru bir önerme olabilir.
  • (bkz: sevgi)
    (bkz: sevgili)

öyle kolay değil kodumun kapitalistinin ve emperyalistinin çağında.
  • sevgili olmanın sadece muhabbet etme, öpüşme, sevişme eylemlerini gerçekleştirmek olduğunu sananların acıdığı insan.

bir yılda konuştuğumuz, kahve içtiğimiz, yemek yediğimiz, tanıştığımız sadece rastladığımız insanlardan kaç tanesini gerçekten 'seviyoruz'? sonuçta müessesenin adı 'sevgi'lilik ya hani. hani içinde 'sevme' ve 'sevilme' eylemlerini bulundurması, hatta ve hatta karşılıklı bulundurması gerekiyor ya. hah işte rastladığın her insanı sevmemek o kadar da anormal olmasa gerek.

edit: anlam hatası
  • "sevgi" ile son dönemdeki "sevgili" arasındaki farkı bilen insandır. bir de etrafında "şunun telefonunu aldım, şunla kahve içtim sen nasıl yapamıyon?" diye dolaşan denyolarla uğraşır.
  • gönlü gevşek beyanı.
  • "bu devirde buyuk beceriksizik, 30.000 kadinla yattim"

ulan ne bitmez bir olusumsunuz lan siz.
  • burada keko keko yazarların gelip; 'yok otuz bin yazarla yattım da', 'yok şu platformda kız düşürdüm de..' diyerekten bok atmaya çalıştığı insandır. efendim bu tiplerin gazına gelmeyin. bunlarla yatan kızların suratına zaten kimse bakmıyor yani. bu kızlar da doğru düzgün adamlar onlara ciddi bakmadığı için gelip yokluktan bunlarla yatıyorlar. size prenses kızlar bakar mı canım ya güleyim bari :) sokakta gidin de kimsenin dönüp bakmadıklarıyla vakit geçirin ancak. gaza gelmeyin sevgili insanlar. bu iş kısmet işidir. kısmetinizde varsa olur yani. ayrıca tinder' dan kız bulup 'yeaa sevgili yaptım yeaa' demek de büyük eziklik olmalı herhalde eheheh. cidden bazen bu sözlükte yazmaktan utanıyorum. neyse.
  • (bkz: yüzeysellik)

bir insanın sevgilisinin olmayışı o insanın aşka, sevgiye kıymet verdiğini öyle herkese gönül veremediğini gösterir. beceri bunun neresinde? dedim ya bu durum beceriksizlik göstergesi falan değildir ama bu tespitin senin ne kadar sığ bir insan olduğunun kanıtı olabilir.