şükela:  tümü | bugün
 • aslında sevgilisi olmasını istemesine rağmen, hiçbir girişimi olmayan, hoşlandığı karşı cinsler olsa da hep bunu bir şekilde hasır altı eden, elini uzatmayan, konuşmayan, girişimde bulunmayan kişidir.
 • buyuk bir cogunlugu icin soyluyorum; yapmayan degildir, -elde olmayan sebeplerden mutevellit- yapamayandir. kendini kandirmaktan oteye gitmez. dunyanin o soguklugunu her gun hisseder.
 • sevgililik müessesine yıllarını verip yılmış kimsedir.
 • iki üç aylık ilişki peşinde koşmayan bir insan olabilir.
 • daha önce yaşadığı ilişkilerinde kötü tecrübeler edinmişse bu durum cesaretini kırıyor olabilir.

  güvensizlik yaşıyor olabilir. insanların 2 hafta içinde tanışıp, sevgili olduğu ve ayrıldığı dünyada onun zamana ihtiyacı vardır.

  karamsardır, beyninde geri tepme senaryoları yüzdüğünden girişim halinde olamıyordur.

  hani hiçbiri yoksa hoşlandığı kişinin sevgilisi vardır bak. kıyamam lan.
 • (bkz: badak)
 • bir araya gelseler parti kurarlar, o partinin başına geçecek insanı bulamazlar. dünyanın en hüzünlü kalabalığı. 30'a yakın yaş ve birkaç tel beyaz saç kokuyor.
 • ava gidenin avlandığını bildiği için sakin sakin hayatını yaşayan insan da olabilir. kendi kendine yetiyordur, ilkel duygularını kontrol altında tutma yeteneği büyük ihtimalle daha güçlüdür, seks seks diye yırtınmadığı ya da yalnızlıktan ölümüne korkmadığı için anın tadını çıkarıyordur. aferin kendisine...
 • belki de toplumun isteklerine uymayan şahıstır.

  ders çalış - iyi bir okula git - ders çalış - ortalama kas - yüksek lisans yap - iş hayatına gir - evlen - birikim yap - çocuk yap - çocuğunu kendin gibi yetiştir - emekli ol - gençlikten şikayet et - öl

  zincirine bir yerden dahil olmuştur belki. sonra bu zinciri kırmaya çalışmış ve kafasına göre takılmaya başlamıştır. sonra bir bakmıştır çevresindeki neredeyse herkes bu zincirin halkalarından oluşmakta. onları arkadaş kabul etmiştir ama denemesine rağmen sevgili olmayı bu halkalardan biriyle uzun zaman sürdürememiştir.

  son sevgilisi belki "sen hala hayatın ciddiyetini anlayamamışsın, gelecekle ilgili olmayan her şeye ilgi gösterip gelecekle ilgili hiçbir şeyi siklemiyorsun" diye onu azarlamıştır ama o bunu iltifat olarak kabul etmiştir hatta.

  sonra geçmişine bakıp en son 2 aydan uzun ilişkisi ne zaman olmuştu diye düşünmüştür belki de. evet sanırım 3 yıl oldu demiştir. sonra hayatına giren muhteşem insanları düşünüp keşke onların yanında olabilsem de kendi kafamdan biriyle daha uzun bir ilişki yaşasam diye düşünmüştür. ardından kendi çevresindeki benzerinin olmamasının yarattığı ego patlamasıyla kendi çevresine tekrar bir küfür patlatmıştır. sizden biriyle sevgili olacağıma geçmişteki gibi ciddiyetsiz ama tutkulu insanlarla kısa vadeli ama güzel ilişkiler yaşar birkaç yıl daha mutlu olurum be diye patlamıştır.

  evet bir i wanna be a lahmacun sevgili edinme konusunda bu yüzden hiçbir şey yapmamaktadır.
 • vardır bu adamdan hemde çokça

  benim gördüğüm örnekte zatı muhterem kafada olayı simüle ediyor ve yok bu olmaz bu da olmaz diyip kafayı kuma gömüyor.

  edilgendir karar vermekle uğraşmak istemez, ağzını yarım büküp amaaaan diye siktir eder ne varsa.

  en sevdiği şey de ortamda hararetli bir tartışma dönerken küçük çocuk gibi birşeylerle oynar bi dikkat çeker falan.

  ıyi adamdır aslında. ha mutlu mu değil.