şükela:  tümü | bugün
  • benim tanıdığım ve birlikte olduğum türk kadınlarının yapmadığı eylem. genelleme yapmak istemiyorum ve türk kadınına çamur atmak niyetinde de değilim. gittiğim ülkeler de italya, abd, ve ingiltere. mozambik, çad, nijer gibi ülkelere gelin de demedim. sevdiği adam için evini satıp türkiye'ye gelen amerikalı gördüm ama bunu yapan türk kadınına hiç rastlamadım. dediğim gibi türk kadını şöyledir böyledir demek istemiyorum; ama her üç ülkeye gidişimden önce ya bir ilişkim vardı ya da hoşladığım bir kadın. hepsi de kesti attı. belki ben gerçekten elini taşın altına koymak isteyen türk kadınına rastlayamamışım. bu da benim açımdan çok üzücü. yapabilenlerin yüreklerine sağlık diyor ve sevdikleri ile mutlu huzurlu anlar yaşamalarını temenni ediyorum.
  • seneler önce yurtdışındayken türkiye'deki sevgilim için bizzat sırf can sıkıntısından yaptığım eylem. değer miydi değmez miydi emin değilim şu an. ama sanırım şu anki aklımla o zaman yaptığım hiçbir şeyi yapmazdım. o yüzden bu şekilde düşünmem de biraz anlamsız gibi.

yalnız burada kalıcı olarak ülke değiştirmekten bahsediliyorsa o biraz zor işte. evlilik bahsi geçmediği müddetçe kimsenin sevgilisinin peşinden başka bir ülkeye yerleşeceğini sanmam. ha yapan varsa, ona da saygı duyarım. büyük ölçüde cesaret gerektiren bir durum.
  • ayrılınılan sevgili için "bu ülkeye ikimizden biri fazla." tribine girmektir.
  • kim ki uğruna bunu yapacak adam / kadın bulduysa, kıymetini kesin bilmeyecektir. ilişki için fazlaca fedakarlıktır. ı-ıh kesin üzerler seni. yapma.
  • soul kitchen filminde ucundan kıyısından vardı bu konu.
  • (bkz: ülke değiştirmek için sevgili bulmak)

evet amacım bu. amerika'ya bi şekilde kapağı atmayı düşündüğüm şu günlerde çok mantıklı gelen eylem. yalnız çekilmez gurbet eller
  • sevgili için ülkeyi değiştirmemek kadar fedakarca değildir. hele ki bu ülke amerika olunca..

peki kıymeti oldu mu? en kısa sürede unutuldu.
  • bir kez benim yaptığım, bir kez de benim için yapılan eylem.
    ben türk kız arkadaş için gittikten sonra iki ay içinde geri dönmeye ikna etmiştim. sonrasında hem o hem ben murdar olduk. sürekli hayatını çalmışım gibi konuşurdu. az çok haklı olsa da "gelmeseydin o zaman" derdim.

sonrasında benim için gelen yabancı kız arkadaş ne der bilmem ama canım o benim. işini gücünü bırakıp hiç bilmediği bir ülkeye geleli 6 sene oldu, 2 oğlumuz doğdu. bugün olsa yine gelir eminim.

herkesin harcı değildir, mangal gibi yürek gerektirir. maceracı değilseniz, tuzunuz kuru değilse ya da hayattan beklentiniz çoksa yapamazsınız.
  • olsa bi polonyalı 50 kilo sevdicek, basıp gitmeyenin amk.