şükela:  tümü | bugün
  • dövüşmek.
  • sadece sevgili için değil, sevigili yapmak için de katlanılan abukluklardır.

efendim, eski kız arkadaşım için yaptığım bir mallıktan bahsetmek isterim. kendisiyle tanıştığım ilk anlar. kampüste çay teklifinden sonra, bankaya para yatırması gerektiğini ve gitmesi gerektiğini söyledi. ancak ben işin ucunu bırakmak istemiyorum ve fırsat bu fırsat deyip ne kadar uzun birlikte kalırsak o kadar iyidir diyorum. çaylar içilip kalkma vakti gelince, ayağa fırlayıp, "benim de kart borcum var, onu yatırmam gerek, ben de geleyim" diye haykırdım. ancak cebimde ne kadar para olduğunu hatırlamıyorum. kızın yanında, param var mı yok mu ona da bakamıyorum, bankamatik yanımda mı onu da bilmiyorum. anlayacağınız allah' a emanet bankaya doğru yola koyulduk. işin ilginç yanı kart borcumu 2 gün önce ödemiş olmam. inşallah diyorum ben ödeme yaparken ekrana bakmaz. kartta artı bakiye görününce, herşey ortaya çıkacak*

sonuçta bankaya kadar gittik. 70 lira para çıktı cebimden. ben parayı yatırırken ekrana bakmadı. beraber eve döndük ve onu evine kadar bıraktım. sonuçta yaptığım saçma sapan bir abuklukla 3 saat kazanmış ve kızı kapmış oldum. ha cebimde para kalmadı ve aynı yolu dönüp kredi kartından nakit avans çektim. zaten benim olan para için 8 tl faiz ödedim. olsun, güzel bi anıdır.
  • en güzel abukluk onu eski sevgili yapmaktır ki biraz geç kalırsan kendin eski sevgili olursun.
  • üniversitenin birinci sınıfında "kız yapmak" amacıyla her türlü aptal saptal etkinlikte yer almak. yalnız kızlar ağlayacak bir omuz arar diye 14 şubat gecesi düzenlenen "portakal kokulu şiirler gecesi" etkinliğine 4 sap olarak katılmak.
  • bir donem boyunca, kalacagini bile bile ayni sinifta olmak icin paleontoloji dersi almak bir tanesi olabilir. guzel dersti.

ercy editi: imla
  • yaşadığım şehirdekilere toplantım var bugün dedikten sonra, onu iki saat görebilmek için ülkenin diğer ucuna gidip geri dönmek. daha abuğu varsa da yapabileceğimi sanmıyorum.
  • ilişki bittiğinde insanın sürekli hatırladığı ve "vay ben aklıma sıçayım" dediği abukluklardır.

ama yine de yapılsındır, candır.
  • yapılan kavga ve terk edilişten 2 gün sonra sevgilinin evine gidip ani baskın, trollük yapmaya, posta kutusuna tükürmeye, paspasını tekmelemeye karar vermek, daha önce 2-3 kere gidilen evi bu sefer bulamayıp kaybolmak, sevgiliyi arayıp kayboldum gel beni bul demek, kuzu kuzu bir banka oturup sevgilinin gelip kurtarmasını beklemek.
    haysiyetimle bir sapıklık bile yapamamak.