şükela:  tümü | bugün
 • izmir’de kaldığı evin önüne çiçekler ile onun adını yazmaktır.

  50’li yılların başı. babam annem için yapmış.

  aşkları hiç bitmedi.
 • ikimizin hikayesini anlatan katalanca bir roman almıştım, hem de yazarından imzalı eski bir sahafta, barcelona'da...

  günün sonunda bunlardan geriye sadece hatıralar kaldı...
 • sabah erkenden uyanıp taze kahvesini başucuna götürmek ve öperek uyandırmak. basit, net, gerçek.
 • onu unutamadığımı göstermek için onun adaşı olan bir kızla çıkmaya başladım.
 • sene 2010 falan galiba o zaman lise stajini yapiyorum. o zamanki erkek arkadasim istanbulda yaşiyor. neyse telefonda konuşuyoruz bi gün dedi çok hastayim öksürüyorum.

  buna hiç bişey söylemedim. arada başima bağladiğim beyaz mor biyeli bi yazma var aylardan haziran ayi ihlamurlar yeni açmiş o zaman evin yakinin da bir ihlamur ağaci var gittim topladim yazmanin içine sardim ezilmesin diyede kutuya biraktim. başka bir vakumlu poşete de annemin yaptiği tarhanadan koydum. 1 kutu da bizim oranin çikolatasindan aldim koydum gönderdim. (her ay başi maaş alinca o kutu çikolatadan bir kargo mutlaka yolluyordum zaten seviyor diye )

  eline geçince baya bir sevinmişti hayal meyal hatirliyorum.

  bir kerede telefonu bozuk rahat mesaj yazamiyor diye babamin eski telefonunu göndermiştim de trip yemiştim bunun şarji çok çabuk bitiyor diye ....

  yani işin özü biyik büküle büküle insan .... şeytan olur diye boşuna dememişler.
 • sene 2008 lisedeyim o zamanlar.deliler gibi sevdiğim bir sevgilim var. ikimizde öğretmen lisesinde okuyoruz. o sene öğretmenlik stajı uygulaması başlatmışlardı. 1 hafta bir ilköğretim okulunda staj yapıyorduk. ikimizinde stajı aynı haftaya denk geldi. onun okulu şehrin bir ucunda benim okulum şehrin bir ucundaydı. her sabah onu staja bırakır can hıraş diğer okuluma giderdim. oradan da bir şekilde erken çıkar onu okulundan almaya giderdim.hafta boyu devam etti.
  bir gün epey erken çıktım okuluna gittim. okuldaki müdür yardımcısı amcamın kankasıydı. yanına gittim çay sohbet derken hocam ben okula gideceğim giderken arkadaşlarımı da götüreyim izin verin dedim. ne demek dedi kız arkadaşımı sınıftan çağırttı odasına gelince beni gördü çok şaşırdı ama gözündeki o ışığı asla unutamam. amcamın kankası mizahı güçlü babacan biridir.elini öpüp ayrılmıştık okulumuz 3 km uzaklıktaydı hava sıcaktı ama o sevgilim elimi öyle bir tuttu ki o yol nasıl bitti anlamadım.senden hiç beklemiyordum diyerek mutluluğu gözleriyle bana ifade etmişti ve halen de eder.
  bir kere de okuldan kaçmıştık birlikte. yine olsa yine kaçarım demişti. saf masum ve özel hisler anılardı..