• izmir’de kaldığı evin önüne çiçekler ile onun adını yazmaktır.

50’li yılların başı. babam annem için yapmış.

aşkları hiç bitmedi.
  • matematikte kartezyen koordinat sisteminde belirli doğrular veya eğriler yaratmanızı sağlayacak denklemler vardır.

örneğin desmos isimli sitede " x^2 + ( y - kök x^2 ) ^2 = 1 " denklemini kullanırsanız karşınıza bir kalp çıkar: görsel

fazla jest yapabilen ve bu konu üzerine düşünen bir insan değilim ama o zamanlar sevgilim benim için çok emek harcayan bir insandı. bana "içinde yaşadığı hayali gezegene büyük gelen bir çocuksun" diyordu. beni zihnimde kurguladığım karakterlerden biriyle özdeşleştiriyor ve benim zihnindeki halimi yansıttığını düşündüğüm resimlerimi çiziyordu

doğum günü yaklaştığı zaman doğum günü hediyesi olarak benim için harcadığı emeğe layık bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüp durdum. "ne yapabilirsin ki oğlum sen? sen onun gibi resimler çizemezsin ki. kıza denklem mi bastırıp vereceksin sanki?" diye düşündüm. sonra durup kendi kendime "kıza denklem bastırıp vereyim ya işte!" dedim.

oturup neredeyse bir gün boyunca hesap kitap yaptım. bu hesaplar neticesinde ortaya yüzden fazla denklem çıktı. bu denklemler desmos'a girildiği zaman kızın portresini veriyordu.

bu portre herhangi bir fotoğrafın grafiğe aktarılmış hali değildi. resmini çizip vermek istemiştim ama resim yeteneğim yoktu. ben de zihnimdeki görüntüsünün denklemlerini hesaplayıp grafik üzerinde çizmiştim.

denklemlerin yazılı olduğu bir poster bastırdım.

doğum günü gelmeden de herhangi bir sebep gösterilmeden terk edildim.

canımın acısı geçtiğinde posteri yaktım.

bir daha da resim çizmedim.
  • sene 2010 falan galiba o zaman lise stajini yapiyorum. o zamanki erkek arkadasim istanbulda yaşiyor. neyse telefonda konuşuyoruz bi gün dedi çok hastayim öksürüyorum.

buna hiç bişey söylemedim. arada başima bağladiğim beyaz mor biyeli bi yazma var aylardan haziran ayi ihlamurlar yeni açmiş o zaman evin yakinin da bir ihlamur ağaci var gittim topladim yazmanin içine sardim ezilmesin diyede kutuya biraktim. başka bir vakumlu poşete de annemin yaptiği tarhanadan koydum. 1 kutu da bizim oranin çikolatasindan aldim koydum gönderdim. (her ay başi maaş alinca o kutu çikolatadan bir kargo mutlaka yolluyordum zaten seviyor diye )

eline geçince baya bir sevinmişti hayal meyal hatirliyorum.

bir kerede telefonu bozuk rahat mesaj yazamiyor diye babamin eski telefonunu göndermiştim de trip yemiştim bunun şarji çok çabuk bitiyor diye ....

yani işin özü biyik büküle büküle insan .... şeytan olur diye boşuna dememişler.
  • sene 2008 lisedeyim o zamanlar.deliler gibi sevdiğim bir sevgilim var. ikimizde öğretmen lisesinde okuyoruz. o sene öğretmenlik stajı uygulaması başlatmışlardı. 1 hafta bir ilköğretim okulunda staj yapıyorduk. ikimizinde stajı aynı haftaya denk geldi. onun okulu şehrin bir ucunda benim okulum şehrin bir ucundaydı. her sabah onu staja bırakır can hıraş diğer okuluma giderdim. oradan da bir şekilde erken çıkar onu okulundan almaya giderdim.hafta boyu devam etti.
    bir gün epey erken çıktım okuluna gittim. okuldaki müdür yardımcısı amcamın kankasıydı. yanına gittim çay sohbet derken hocam ben okula gideceğim giderken arkadaşlarımı da götüreyim izin verin dedim. ne demek dedi kız arkadaşımı sınıftan çağırttı odasına gelince beni gördü çok şaşırdı ama gözündeki o ışığı asla unutamam. amcamın kankası mizahı güçlü babacan biridir.elini öpüp ayrılmıştık okulumuz 3 km uzaklıktaydı hava sıcaktı ama o sevgilim elimi öyle bir tuttu ki o yol nasıl bitti anlamadım.senden hiç beklemiyordum diyerek mutluluğu gözleriyle bana ifade etmişti ve halen de eder.
    bir kere de okuldan kaçmıştık birlikte. yine olsa yine kaçarım demişti. saf masum ve özel hisler anılardı..
  • öğretmenler günü cizre'ye haberi olmadan gidip sürpriz bir ziyaret yapmıştım
hesabın var mı? giriş yap