şükela:  tümü | bugün
  • sevdiğiniz insanla yapabileceklerimizin listesidir. öncelikle aramaya inandım bunun benzeri bir çok başlık var, fakat benim kastettiğim parka gidip çay içmek, sinemaya gitmek, sevişmek gibi sıradan aktivitelerden sıkılmış insanlara, daha eklektik fikirler ile yol göstermek.
  • atomu parçalayabilirsiniz beraberce...
  • (bkz: hemen evlenmemek)

biraz gezin, eğlenin, beraber vakit geçirin, birbirinizi iyi tanıyın, bol bol konuşun ki fikirleriniz çatışıyor mu öğrenin, farklı durumlarda nasıl tepkiler verildiğini yaşayarak görün, birşeyler için acele etmeyin, zamanı etkili kullanın, zaman geçtikçe işler ilerleyip ciddileşirse mutlaka aileleri tanıyın, iki tarafın annelerinin tarzı birbirine yakın mı diye gözlemleyin, işler ciddileştikçe özellikle kız tarafının davranışlarına çok dikkat edin, o çok iyi sandığınız kişilerin araya evlilik ve maddiyat girince saçmalamaya başlama ihtimalini hep aklınızda bulundurun, evlilik safhasına geldiğinizde müstakbel eşiniz dahil herkesi iyice tartın, davranışların gelecekteki etkilerini iyi analiz edin, kartlarınızı açık tutup evlenmeden evvel kendinizle ve beklentilerinizle ilgili herşeyi konuşun, aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde herşeyi netleştirdikten sonra eğer kendinizi hazır hissediyorsanız evliliği ciddi olarak düşünün, ve kesinlikle zorunluluktan veya çevre baskısından değil, kendi isteğinizle evliliği düşünün.

yani önce birbirinizi tanıyıp ilişkinizi yaşayarak keyfinize bakın, gidişata göre geleceğe yönelik adım atın, hemen nişandı evlilikti falan saçmalamayın.
  • tekele gidip 2 bira almak bu aktivitelerden birini ifade eder.
  • çakır keyif sevişmek.
  • 1)sevgili ile karşılıklı bağdaş kurularak oturulur.
    -herkes tam olarak yerini aldıktan sonra göz göze gelindiğinde hafifçe muzip şekilde sırıtılır-
    2)bir miktar çekirdek-tuzlu olmak suretiyle- eşit olarak taraflara pay edilir.
    -çekirdeğin pay edilmesi hususunda az aldın çok aldım tartışması hasıl olursa saymak suretiyle sorun giderilir-
    3)karşılıklı olarak ve aynı anda çekirdekler çitlenmeye başlanır ve kim daha çok ağzında çekirdek biriktirirse o kazanır.
    -ağızda biriktirilen çekirdeklerin sayısı hususunda tartışma hasıl olursa karşılıklı olarak ağızlardaki çekirdekler sayılmak suretiyle sorun giderilir-
    4)bu aktivite sonunda hangi taraf kazanırsa kazansın taraflar sarılır ve aktivite sona erdirilir. herkes kendisine ait boş soda şişesini alarak evine gider.
    -aktivite sonrası sarılmanın “gel lan buraya dana” cıvıklığında ve anne/baba şefkati ayarında ve sodaların beypazarı olması tavsiye olunur-
  • önce bir evlilik için ne kadar para gerektiğini hesaplamak gerekli, bunun için iyi bir hesap makinesi, biraz internet, bir kaç telefon konuşması falan.
    sonra ailelere nikah tarihini bildirmek.
    sonra ortaya çıkan o para ile hayalini kurduğun 10-12 ülkeyi en azından 2-3 günlük geziler düzenleyerek tadımlık bile olsa gezmek...
  • lapland'da kuzey ışıklarını izlemek..
  • bol bol gezmektir, uzun yola gitmektir.