şükela:  tümü | bugün
  • kemal kılıçdaroğlu'ndan gelen bir sevgi ifadesi. işte o açıklamalar:

"sevgili erdoğan, benim söylediklerimi anlayacak kıratta değilsin. çünkü söylediklerimini anlaman için önce düşünmeyi ve istişare etmeyi öğrenmen gerekiyor.şimdi, sana o imkanı da veriyorum. aşağıdaki 5 soruya cevap vermeyi dene. o zaman zorunlu olarak düşünecek ve benim söylediklerimi daha iyi anlayacaksın...

1- durup dururken türkiye'yi suriye bataklığının bir parçası haline kim getirdi?

2-dostu esad olanın, nasıl oldu da bir süre sonra düşmanı esed oldu?

3- kimin zamanında suriye'deki kendi topraklarımızdan süleyman şah türbesini kaçırmak zorunda kaldık?

4 - suriye'ye girecek ve 24 saatte şam'daki emevi camii'nde namaz kılacaktık. nasıl oldu da tam tersi gerçekleşti ve 4 milyon suriyeli türkiye'ye girdi?

5 - türk askerinin idlib'e girme ve esad'ın yanında yer alma stratejisi kime ait? bu kimin yanlış stratejisinin çöktüğünü gösteriyor?"
  • işte bu yüzden kaybediyor kılıçdaroğlu.

senin işin adama soru sormak değil. gazeteci misin sen ? önce adama aklınca ayar veriyor sonra soru soruyor. yav halk senden zamlara karşı bir hamle bekliyor ama görmüyor.
  • kırat değil karat olacak kelimenin doğrusu.

gaf puanlaması diğerlerine göre 6/10
  • sevgili kemal kılıçdaroğlu, siz neden tezkereye onay verdiniz?
  • soru soran muhafelete *sen gazeteci misin* diyen gerizekalıların anlayamayacağı sorulardır.
    muhafeletin görevlerinden birisi soru sormaktır.
  • rüyasında bile rte ile uğraşan gundi sözü.
    rte olmasa acaba ne yapacak, varlığını neye dayandıracak bir boşlukta mı yaşayacak. çok enteresan.
    adam yatıyor kalkıyor rte. sürekli muhatap alınmak istiyor, soru soruyor, televizyona çıkmak istiyor falan.
    yazık, anamuhalefet partisinin başındaki zatın bu denli boş işlerle uğraşması, içeriye ve dışarıya dönük bir vizyon ortaya koyamaması çok acıklı.
    adam ömrünü boşa harcamış. partisini kendisini teşkilatlarını erdoğan üzerinden beslemeye çalışıyor. işin kötü tarafı da, bunu alışkanlık haline getirdi. ileride bunun çok sıkıntısını yaşar.
  • kime demişti hatırlamıyorum fakat sevgili rte birilerine hitaben bir zamanlar “ eyy bilmem kim, sen benim kıratımda değilsin” dediydi. eş dost arasında epeyce geyik çevirmişliğim vardır benim de, bunlar benim kıratımda değil diyerekten. kılışdar da sanırım ironi yapmış, atıf yapmış, her neyse artık ama ben güldüm. sanıyorum espridir yani, yoksa değil mi?
  • yahu o değil de az önce 15 seneden sonra tesadüfen star izliyordum ve bu twitten bahsediyordu. sırayla okumaya başladı dış ses ama göz göre göre 2 ve 4. maddeyi atlayarak okudu. ekrana da geliyor bu twit. demek ki onlara kılıf uyduramadılar.

kılıçdar da sütten çıkmış ak kaşık değil ama nötr de olsan bir ana haber bülteninin bu şekilde insanları manipüle etmesi düpedüz yalakalıktır. yandaşlardan başka bunlara reklam veren firmalar var mı acaba?
  • cevap verir... verir de cevaplar sorularla örtüşmez ve mutlaka "on beş temmuz darbesi, dış mihrak, fetö" ile birlikte bol tehdit ve laf salatası geçer.
    biri bana bunların hesabını böyle çat çat sorsa felç geçirirdim. hakikaten siyaset herkese göre değil. bu neyin hırsı anlamakta güçlük çekiyorum.