şükela:  tümü | bugün
  • sevgiliye mektup yazilacagi vakit hitab sözcügü bulunamayip tasak moda gecilmesi sonucu ortaya cikan sözcük
  • aski oldurmus geriye sadece bagimlilik kalmis iliskilerde karsi tarafa ne ad taksam diye cabalarken cikmis bir soz.
  • yazılan bi mektubun sonuna sevgiler, sevgilin yazmaktan çok da farklı olmadığını ve bu sebepten uygulanmasının çok da uzak kaçmadığını düşündüğüm hitap tarzı..
    (bkz: based on a true story)
  • bir uzaklasma belirtisidir. oldu olacak sayin sevgilim de bari.
  • canimli cicimli aşkımlı birtanemli lafların olmadığı güzel ilişki şeklinin vazgeçilmez ve en samimi hitap şekli.
  • metin üstündağ ın şiiri;

sonbaharda rüzgar eser, ağaçlar yaprak döker
    turşu kurulur, reçel yapılır, odun kömür alınır
    ben yine tek seni severim

kışın havalar soğur, kar yapar, don yapar
    ayılar kış uykusuna yatar, köy yolları kapanır

ilkbaharda havalar ısınır, tabiat uyanır
    çiçekler uçar, kelebekler uçar, motora kuş kaçar

yazın çok sıcak olur, insanlar piknik yapar
    sonra da fik fik yapar, sen mayo-bikini giyersin
    denize girer güneşlenirsin... seni herkes sever
    ben yine tek kalırım
  • dünyanın en sevilesi ve melek insanısın biliyorsun değil mi ?

seni çıldırttıktan sonra bile dönüp gidemeyensin..beni kızdırsan da en çok yüzümü güldürensin sevgiliden öte can yoldaşımsın.. into the wild filmini izlettikten sonra yollara çıkışımı bile sabırla izleyensin. ve gülüşün dünyanın en güzel yüzü yapıyor seni .. seni bir başka seviyorum kurucuğum birtanem..
  • düşünüyorumda sesini duymayalı günler geçmiş.. biliyorum her an aklındayım işte buna adım gibi eminim seni çok çok özledim. ama biliyor musun artık bi evim var biliyor musun elim yataktaki boşluğa her değdiğinde aklımdasın kalbimdesin her an benimlesin. hala her an türkiye'ye döndüğüm anı düşünüyorum.. ve biliyor musun kalbimde senden temiz senden güzel hiç birşey yok .. seni çok seviyorum .. sesini duymayı çok özledim.
  • sevgilim,sen uyudun birkaç saat önce ama benim gözüme pek uyku girmedi birkaç kelam edeyim diye geldim buraya.kim bilir ne zaman okuyacaksın.bir yılı aştı sanırım ilişkimiz,güzel zamanlar geçirdik,can sıkıcı şeyler de yaşadık biraz,öyle şeyler yaşadığımızda karşı karşıya gelip de konuşamadık,ikimizde bir sorunu dile getirmeye pek alışık insanlar değiliz sanırım ondan.bunları aşarız bence.o ilk zamanlardaki heyecan kalmadı değil mi,çok acı bunu yazmak,düşünmemeye çalışıyorum böyle aslında,geliyor aklıma. heyecan gerekmiyor belki paylaşmamız için güzel şeyler bir yandan da..ama içimi kemiriyor bazenler sendeki o umursamaz tavır,hiç umudum kalmıyor bizim için.yeni yeni tanıyoruz aslında birbirimizi,bir kaç tane kaan var kafamda dur sana onları anlatayım,bir tanesinden kendimi ayrı düşünemiyorum ,sanki ben olmasam olmayacak, sanki hayallerimden çekip almışlar,masumiyet timsali..diğerlerini anlatmaktan vazgeçtim
  • 4 buçuk ay sonra gördüğüm entryi okuyunca cevap hakkı doğdu aşkım, ben nasıl görmemişim ki bunu ilginç, evet aşkım ilişkimiz 1 buçuk yılı aşmış bulunuyor şuan, kötü zamanlar geçirdik doğru ama başlardaki gibi değiliz artık, olmayacağımızı söyledik, bilinçli sevgililer olduk, birbirimizden dertlerimizi sıkıntılarımızı saklamıyoruz, tamamen açıyoruz kalplerimizi birbirimize rahatlıyoruz değil mi sevgilim :) heyecan kalmadı demişsin değişik kaanlar olduğundan bahsetmişsin, bilmiyorum ki sevgilim ben şuan bile senin yanına geldiğimde vücudum değişik reaksiyonlar verebiliyor seni görmek içimde fırtınalar kopartıyor çok mutlu çok heyecanlı oluyorum, senin hayallerinden çekip aldıkları kaanı yaşatalım aşkım benim de en sevdiğim o; diğerleri aptal, keko. asıl kaan isee halesi olmadan olmaz aşkım, geleceğe dair herhangi bir düşüncem olsa senin aklımda olup olmaman önemli değil o an (ki bilincim yerindeyken aklımda olmadığın an pek hatırlamıyorum karıcım) hemen seni bi yerlere yerleştiriyorum, çünkü sen olmalısın orada, başka nerede olacak ki benim halem, idealim, arzum, isteğim, geleceğim. bir gün gelecek kii seni istemeye geleceğim, bu arada bi yerde "de" bağlacını yanlış yazmışsın sevgilim gözümden kaçmadı.