şükela:  tümü | bugün
  • ilk defa bu gece başıma gelen, sonra pişman olacağım bildiğim, yarın gerçekleştirmeye çalışacağım, çok üzüleceğim hede... aramaya bile mecalim yok, varsa böyle bi başlık gözünüzü seveyim taşıyın ağalar beyler...
  • böyle bir his ancak sevgili çok sevilmiyorsa hissedilir. demek ki ayrılmanın tam sırası
  • bir yıldan fazla zaman geçtikten sonra, ulan hiç ayrılmasaydım diye iç geçirmemesebep olan eski hatıraları gözümün önünde canlandırıveren durum..

çok ağladım.

ama ayrılmalıydım.
  • olayını hisseden erkek kişi ise (ki genelde hep erkek kişi olur) hiç tekrar barışma ve mutlu günler yaşama hayallerine kapılmadan kalbe hançeri sokarar sevgiliyi oradan çıkarması gereken zamanın geldiğini belirten andır.
  • geronimo: bazen dusunmek ben, bulamamak cikar yol, finalde sevgiliden ayrilmak zorunda hissetmek
    carpath: olm akilli olmak, bundan iyisini mi bulmak?
    geronimo: iyi demek hos demek ve fakat monogami benim dogama aykiri gibi gorunmek! ne yapmak ne bok yemek bilmemek?
    carpath:........
    geronimo: ne?
    carpath: evet!
  • (bkz: yapmayip pisman olacagina yap oyle pisman ol)

edit: hissedileni yasamak. hayati ertelememek. gereksiz siniri bunyede barindirmamak. her iki taraf icin iyi olacagina inanilani yapmak. isteyince gulmek. maskelerden kurtulmak veya azaltmak. ayriligin verimli olabilecegine inanmak. durust olmak. aldatmamak.
  • gururla ilgili bir his olur genelde bu zorundalığı hissettiren. insan evladı yüreğinin ve teninin sözünü dinlemelidir bu konuda diyor uzmanlar.
  • duyguların seviyorsun dünya iki günlük devam et dese de mantığın gitmek lazım diye haykırdığı, şartların değişmesi için çok kereler uyardığın, kalabilmek için küçücük bi bahane aradığın ama karşıdan bir tek davranış gelmediğini görüp bu durumun aradaki saygıyı dostluğu yıpratmasına izin vermemek adına ayrılmanın gerekliliğini bildiğin kendini almaya mecbur hissettiğin acı verici ,yaralayıcı, yalnız bırakacak karar.