şükela:  tümü | bugün
  • "dahi" anlamına gelen "de"yi bitişik yazması.
  • sevgilisinden soguyasi olan biri icin" kasinin ustunde gozun var! al iste bir an sogudum senden!" gibi sacma bir sey bile olabilir.
    anlik soguma ne ya. ehaha.
  • herkesi "herkez" olarak yazması. ayrılık sebebi hatta bu ya!
  • tek bir âna endekslenilen, "sevgili" kavramını da tırttan kullanan zihniyetin aslında şaşırmamamız gereken yarattığı sebeplerdir.
  • yalan söylemesi. yada dur ya o burda değilmiydi (bkz: sevgiliden ömür boyu soğutan nedenler)
  • çok hararetli kavgada el kaldırması, üzerine yürümesi vurmak için "hamle" yapması. *

çok şükür hiç başıma gelmedi ama affetmeyeceğim tek şeydir. bu anlık soğumanın sonu (bkz: sevgiliden soğuma nedenleri) şeklinde sonsuza kadar soğuma olayına direk geçiş yapar.
  • osurması derim ama tepki toplar. kötü b'olum.
  • bana göre sebepler değildir bunlar.

ben soğudum mu öyle bir anlığına soğumam. bir kere soğudum mu tekrar ısınmam.

mikro dalga da işe yaramaz böyle durumlarda.

sıcak tüketiniz.
  • meşgul olabileceğinizi anlamaması, bi hobinizi onla zaman geçirmeye tercih etmenizi kabullenememesi. ertesi gün unutuyorlar gerçi sorun kalmıyor.
  • sinemada gidilecek film için gişenin önünde kendi seçeceği filme gidilmesi için yaptığı inat ve ısrar.

hayır zaten işten güçten çıkmışız, sen filmini izle ben karanlık ortam bir yarım saat kestireyim, uyuyayım.

yok hak der peygamber demez illaki onun istediği filme gidilecek. sinir katsayısı yavaş yavaş artar, kulaklara kanlar sıçrar ve bilumum yüz-kulak hattı kızarmaya başlar, bakışlar sertleşir, dil tutulur ve clive'de -film izlemeyecek olsa da- kendi seçeceği filme gitmek için inat eder.

filmin sonu mu?

zaten filmin başıdır ve her zamanki gibi sevgili kazanır.

ama candır, canandır, nasılda seni yendim bakışları yelkenleri suya indirtir ve o istediği filmi izlerken clive' de iş yorgunluğunu sinemadaki 1 saatlik kestirmeyle aşmaya çabalar ve film biter, ışıklar yanar.

en nihayetinde sinema çıkışında clive kendi kendini sorgular; neden gerildin ki salak zaten izlemeyecektin.

yeni bir sinemada gidilecek film için gişenin önünde kendi seçeceği filme gitme mücadelesine yelken açılır.