şükela:  tümü | bugün
  • vardır böyle bir eşik. hani olur ya, ölümüne seversiniz, dünyaları istese önüne serip “al sevgilim” senin olsun dediğiniz zamanlar. bilirsiniz yaaa birine aşık olduğunda gelen o kekremsi his. işte o his, zamanla biter. sevgilimiz, aşık olduğumuzda gözümüzde tabiri caizse tanrılaşır. o her şeyi ile kusursuz gözükür bize. sizi üzmesi, onun bileceği iştir. size kötü davranması, yüce gönlünden gelir. gibi gelir. ve zamanla bu aşk dediğimiz mefhum, yerini sevgi adlı dostuna bırakır. ve bu dostu, aşk kadar sofistike değildir. daha akılcıldır. işte tam burda başlar soğuma. zaman geçmiş, o size hala kötü davranmaya devam ediyorsa. sizin onun için yaptığınız şeylerin değerini bilmiyorsa, fikrinize saygısı yoksa. soğursunuz. kimse o eşiğe gelmez inşallah. o eşik soğuk, o eşik korkutucu. eski tecrübelerim kafama kafama vura vura öğretti bunları.
  • de-da mi-mu ayrı yazımı konusunda bilgisinin olmaması, beğendi yerine "beyendi" yazması
  • "seni çok özledim" cümlesini duymakla ters orantılıdır.
  • özlenmemeye başladığı andır.

özlemiyorsan zaten soğumuş da olabilirsin, bak o konuda ben de çok emin değilmişim aslında yazarken farkettim.
  • seni sen olmaktan çıkardığını farkettiğin zamana denk gelebilir. ben böyle biri değildim şimdi nasıl böyle hissediyorum nasıl böyle davranıyorum diye sormaya başlamışsanız geçmiş olsundur.