151 entry daha
  • eline aldığı gül ü ** caddeden geçen herkesin gözüne sokarcasına " bak benim sevgilim var bana gül aldı; seninde var mı?" gibi triplere giren insan modellerinin bol miktarda göründüğü bir gün.
  • ofisde masaların üzerindeki çiçekleri görüp,sevgi kelebeği kesilen müdürün ''ne şirin diğil mi aha aha aha ?'' söylemlerine ''hı hı'' deyip , polenleri yetmiyormuş gibi bir de üzerine sıkılan parfümle alerjik astımı azdıran çiçeklerden, o çiçekleri masasına koyan insanlardan, onları yollayan sevgililerden şiddetle nefret edilen gündür. ama herkes elele tutuşsundur hayat bayram olsundur, zira şu dünyada ki en mutlu kişi sevmeyi bilendir diye de bir yalan vardır.
  • olur a yalnızsanız ve sokağa çıkmak gibi bir hata yapmışsanız ikinci sınıf insan muamelesi göreceğiniz gündür.

herşey sokağa adımınızı atmanızla başlar. sevgiliniz yoktur. ama siz zaten öyle dayatılan *günleri önemsemediğinizden başı dik yürümektesinizdir. ta ki ilk çiçekçi gelip “abi yengeye gül al” diyene kadar.

işte bu cümle direncinizin kırılmaya başladığı andır. boşvermiş gibi yapıp yürümeye devam edersiniz. ama yürüdükçe içiniz içinizi kemirmeye başlar. “ulan ben çok mu kendini beğenmiş yürüyorum; niye benim sevgilim yok?” düşüncesi, her güzel kızın yanındaki çirkin adamla *daha da büyümektedir.

eğer tek başınızaysanız zaten hiç bir kafeye, bara girip tek başınıza birşeyler içmek; gazete, dergi vs. okumak gibi bir şansınız yoktur.

zira çoğu yer erkekliğin yüz karası tipler tarafından ** önceden rezerve edilmek suretiyle doldurulmuştur. bu durumda küskünlüklerden küskünlük beğenip eve dönersiniz.

iki yalnız * erkek olarak günün anlam ve öneminden hem habersiz hem de bağımsız olarak çıkılmışsa dışarı, anlam ve önemin farkına varılmasıyla beraber rakılanacak bir yer aranmasıyla sonuçlanır durum.

zira bu iki erkek * arkadaş önceden birkaç yerden saplıkları nedeniyle reddedilmiştir.

ayrıca iki erkek olarak sevgililer gününde buluşmuş olmanın taraflar üzerinde homofobik bazı etkileri de mevcuttur.

iki tarafta çevreden gelen bakışları süzer, tartar; en erkek, en maço halini takınıp; çevreyi, aralarında birşey olmadığı, olsa da aktif tarafın kendisi olduğu konusunda düşündürmeye çalışır.

ve her ne kadar kapitalizmin bir oyunu da olsa bugün, eğer yalnızsanız heba edilmiş bir gündür...
  • şartlanma günü. dogum gunu gibi insanların kendilerini mutlu hissedecegi, sevgilisiyle mutlu mesut birgün gecirecegi, sevgilisi olmayanların da 'ah vah niye benim sevgilim yok' triplerine girecegi çıkar amaçlı gündür. sevgililer gununden dün itibari ile nefret ettim çünkü sabah agladım. aksam eve giderken binbir umutla sevgilisinin yanına giden ve gözü yaşlı hıçkırarak aglayan kızı , yakama yapısan 'abla gül ister misin?' diyen cingene cocugunu gördüm. bence en siktiri boktan bir gün şartlanmayı sevmiyorum.
  • sevgisizler aci ceksin diye uydurulmus bir gundur
2677 entry daha
hesabın var mı? giriş yap