şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sırf bu saçma durumun içinde bulunmamak için yalnız olabilirdim.

bu hediyeleşme komple bir sorunsal olmasına rağmen sevgililer gününün açıkara önde olması ekstra dikkat gerektiren bir durum. yılbaşı meselesine de giricem bir ara ama denk getiremiyorum. neyse konumuza dönecek olursak bu genel geçer yersiz yorumumu buraya kadar okuduysanız size belki biraz ehlileştirecek ve ikili ilişkilerinizde daha az talep ve arz yaratacak yorumumu paylaşacağım.

arkadaşlar, yoldaşlar, romalılar... öncelikle şunu bilin bu tek taraflı olunca zerre zevkli bir durum değil. geneli erkeklere yıkılmış olan ve bu durumu hemcinslerimin " en azından bi çiçek yolliyim bari " diyerek üzerindeki yükü atmaya çalışan bu cinsi lütfen darlatmayınız. hediyenin olayı karşılık beklememek ve içtenlikle, samimi duygularla yapılması gereken bir olay.

cinsiyetçi bir yorum olmaması adına hanım arkadaşların bilmesi gereken 2 şey var ; arzın sebebi talebin kendisisiniz, yapmayınız. neden? akıllarda bir soru işareti. sizin hediye almanız her ne nedenle olursa olsun ataerkil toplum içinde karşılığını veremeyecek erkek birey için bir hediye değil bir ceza olur ayrıca kırmızı kalemle altı çizilesi cümle olarak şunu da demeliyim ki içten görünmeyen fakat karşı tarafın aşırı derecede istediği bir hediye bile bir baş ağrısı, bir ağırlık olarak gelir. bu cümlenin geçerli olduğu erkek toplumun %50 sine denk geliyor olsa bile ( ahlaki ve geleneksel bireyler olarak oran yükselir. )

inci sözlük ve benzer düşüncesi yapısı için özet ; hediye güne bağlı ve zorundalık gerektirmediği zaman güzeldir. ve güzel bir düşünceyi güzel bir bakış açısıyla yapmalısınız.

editasyon: bu entry i okuyup sevgili olalım mı bana hediye alırsın demek ile anama sövmek eş değer. çok mu karmaşık yazdım dedim bi daha okudum yok aptallık etmeyin.
  • buradan hemcinslerime sesleniyorum! kızlar,hanımlar huu! kapitalizm'in odak noktası biziz. bizim üzerimizden zengin oluyor bu kalantorlar. tv kanalları: diziler,reklamlar. gazeteler: afişler, büyük puntolu reklamlar. neden bizim kafamızın içine şöyle bi algı sokuyorlar?
    özel gün(tanışma yıldönümü,doğum günü,sevgililer günü, evlilik yıldönümü, yılbaşı ) neden bir kutlama neden bir hediyeleşme misyonu oluşturuluyor? sevgi böyle birşey değil. das kapital diyor ve entryme son veriyorum.

not: gold digger'lar eksileyebilir.

not2: hediyeleşmek güzeldir. özel gün olmasa da sevdicek hatırlanarak ona yapılan sürprizler daha samimidir.

not3: hanımlar biliyor musunuz? her 10 erkekten 6'sı sırf 14 şubatta hediye almamak için sevgilisinden ayrılıp 1 hafta sonra tornistan yapıyor. böyle mallara, fakir ruhlara da prim vermeyin.
  • iyilikler yapın cocukları sevindirin,kitap hediye edin, paticanları sevin,
    kırmızı gül,tektaş , ayıcık saçmalıklarından kurtulsanız ne iyi olacak ! bunlar gerçek sevgi değil ki!
  • almayın aldırmayın, başkasının "önemli bu gün bak" diye dayattığı günleri kendinize eziyete dönüştürmeyin. doğumgünlerini hatırlayın, ilk çikolata yediğiniz günü hatırlayın ne bileyim sizin özel yaptığınız bir günü hatırlayın illa istiyorsanız ama sevgililer günü nedir valentine kandırmış sizi yok öyle bir şey.
  • karşı olduğum bir düşünce. herkesin de fikrine saygım var. zamanında bende yapmadım mı, tabi ki yaptım. fakat anlamadığımız bir durumda söz konusu.
    sevgililer gününde alınan hediyelerin %80'i içlerinden gelerek alınan hediyeler değildir. hediyeler; sırf adı hediye olsun, kız/erkek arkadaşım (eşim) hatırlamadığımı düşünmesin, aman şimdi almaz isem 1 sene susmaz gibi bir çok nedenlerden dolayı alınıyor. ve bizlerde insanlar olarak erkek kız farketmeksizin mutlu oluyoruz. peki neden ? aslına bakılırsa hediye almak, bizleri sevindiren, mutlu eden bir durum değil mi ? 13 şubatta da alınsa, 15 şubatta da alınsa zaten mutlu olacağız. ama bir sevgililer günü tutturmuş gidiyoruz. diğer bir sürü özel güne aşırı karşı olduğum yok, ki özellikle anneler günü, doğum günleri, özel günlerin yıl dönümleri. fakat bir sevgiyi 1 güne sığdırmak, o güne özel hediyeler alıp vermek bana göre karşı olduğum bir durum. diyeceksiniz ki, aynı duygular anneler gününde de geçerli. hayır efendim değil, çünkü anneye hediye alınırken cidden onu sevdiğini düşünerek alırsın, alınmaz ise anne tutup sana kızmaz, varlığınız en güzel hediye der. bunu bugün hangi sevgili diyebiliyor, biliyor musunuz ? az önce ki yüzdelikden kalan %20 lik kısım.
    bu örneği neye dayanarak söylüyorum, 14 şubatta yolunuz şehitliklerden geçerse, geçerken bir göz gezdirin, kaç kişi ziyarete gelmiş olacak. birde anneler gününde bakın aynı şehitliğe. o zaman bu örnekte bana hak vereceksiniz.
    anneler gününde ciddi anlamda da gidip bakacak olan varsa, her sene olduğu gibi bu sene de edirnekapı şehitliğinde olacağım. bana da selam vermeden geçmeyiniz.
    edit : imla
  • cebinizden para çıkmadan verebileceğiniz hediyeler:
    ev temizliği, yemek, bulaşık, ütü, ...
    beğenmediniz mi? size de hiç bi’ şey beğendirmiyoruz zaten.
  • bu bir el kitabı ve ben okumamış mıyım acaba dediğim sorunsal, tekrarlıyorum bu olay neden ısrarla tek taraflı istemsizce olsa bile erkekten kadına doğru doğrultulmak zorunda?