şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evet arkadaşlar başlatıyorum. kuyuya ilk taşı ben atıyorum, lince de razıyım.

sadece özel günlerde sevdiklerimizi hatırlayıp, kapitalist düzenin çarkına katkı yapmaya karşıyım. özel günlerdeki alışveriş çılgınlığına, hediye alınmadığında atılan tribe tamamen karşıyım zaten.

benimle misiniz spartalılar? günümüzü hediyesiz kapatmaya ve kurulu düzene engel olmaya var’ım diyen herkesi kucaklıyoruz...
  • ya ben aslında seninleyim de, zamanlama hiç iyi olmadı, şimdi hediyeden kaçıyoruz filan sanacaklar.
  • sevgilimiz olmadigi icin katilmakta zorlanmayacagimiz kampanya.
  • benim aldığım hiç bir hediye kapitalizmi beslemek için olmadı bu zamana kadar. mutlaka bir amaca hizmet etti, bir ihtiyaç karşıladı. bir hafta sonra alacağıma güzel bir güne denk getirip verdim hediyemi. burda amaç manyakça para harcamak değil güzel bir şeyleri bahane edip olayı eğlenceye dönüştürmekti. hediye illa ki para verip alınan bir şey değildir ayrıca. el emeği yapılan bir sürpriz, sıcacık pişmiş bir kek, mutlulukla hazırlanan bir kahvaltı, birlikte doyasıya geçirilen bir gün de hediyedir. özel günler bunları hayata geçirmek için sadece bahanedir. günün koşturmacası ve iş hayatının getirdiği yorgunluk yüzünden ertelenen şeyler bugünlerde hayata geçebilir.

kampanyaya katılmaya hiç niyetim yok. akşam kendime vişneli çikolatalı kek yapıp yanında çayımı içiçem ve bir saat hiç bir şey yapmadan oturucam. bu benim kendime hediyem.

çünkü sevgililer günü oley!