şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ablamız marjinal olayım derken neredeyse tüm aşk hayatını gazete ilanıyla paylaşmış. senin kocanla ne konuştuğunun, birbirinize nasıl aşık olduğunuzun kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum.
    çağımızda bir hastalık var; her şeyi göz önünde yapıp millete hava atma hastalığı. her şeyi en iyi ben yapıyorum, en güzel ben aşık oluyorum, benim kocam en iyisi kimsede böyle koca yok, en mutlu çift biziz, daha neler neler... aha bu da kanıtı, gazete ilanı:
    https://www.posta.com.tr/…bir-ilan-verdi-ki-2089186
    edit: imla
  • sabah sabah kahvemi püskürttüm. *

edit: vıcık vıcık duygusallık barındıran ilandır.
  • daha iki sene bile olmamış hayatına gireli melek kocan. dur hele az zaman geçsin görürsün melek mi? yoksa kelek mi?

sümük gibi yılışık yapışık saçma kadın. öğk hiç sevmem.

not:kadınım
  • adam r yapmış; ben olsam şanzumanı dağıtırdım heralde. bu ne rezilliktir ya.
  • uzun sure yokluk cektikten sonra olandir. ilan cok tanidik geldi bi yerden ama bosver. olum nasil asik oluyorsunuz lan oyle?! ask bir hastaliktir. mantikli seyler yapmayip, manipule edilmis sekilde garip seyler yapiyorsaniz bunun adi hastaliktir. gidin tedavi olun. cep telefonunun yeni yeni hayatimiza girmeye basladigi donemlerde bu tur durumlar icin soyle derdik: gormemisin telefonu olmus gitmis antenini gotune sokmus.
  • kocam bana böyle kutlama yapsa bu ne yaw diye düşünürüm ve evliliğimizi sorgularım. bu kadının kocasına allah sabır versin.
  • bu örnekte de olduğu gibi, ilanın sağına soluna sevgili okurlar gibi söylemler yerleştirerek ilanın gerçek amacının açık edilebileceği ilginç kutlama yöntemi.
  • üzgünüm ama nasıl bir hazımsızlığı varsa artık, asıl dikkat çekmek istediği kocasından çok başkası ya da başkaları. insan koynuna aldığı adama zaten diyeceğini der, nasıl bir ezilmişliktir bu.
  • gazeteye böyle bir ilan verme hakkı var mı kadının? var. rahatsız olan okumaz, beğenmeyen kendisi yapmaz. fazla verilen tepki gereksiz ve anlamsız. çünkü bu kişisel bir istek ve tercih, ister dünyaya ilan eder, ister etmez. başkalarına bu konuda laf düşmez. insanların ifade özgürlüğü diye bir şey var.

ilanı okuduğumda tek merakımı çeken şey " “r” yaptı " denilen şeyin ne olduğu. sosyal medyada sık kullanılan bir terim mi, kadın ile eşine özel bir ifade mi bilemedim. hakkaten "r yaptı" ne ola ki?

ekleme: r yapmak geri vites yapmak demekmis.