şükela:  tümü | bugün soru sor
 • piç, serseri, serkeş, manitacı, hovarda tiptir bu adam
  edit: sadece erkeklerin değil kadınların da yasakladığı adamdır.
 • söz konusu adamdan ziyade kısıtlayan sevgili konuşulmalıdır. özgüvensiz adamlarla sevgili olmazsanız böyle bir sıkıntı yaşamazsınız.

  tanımlamaya gerek olmayan adamdır.
 • benim lan bu.

  gecen bi yerde yemek yiyorum bi cift geldi kiz guzel oglan at hirsizi. garson benim oldugum masaya yakin bi yere yonlendirdi bunlari neyse kiz geldi tam karsima oturdu cocugun arkasi bana donuk. aradan 2 dakika gecti gecmedi cocuk kiza sen bu tarafa gel dedi karsimdan kaldirdi kizi.

  ya aslanim kendine guvenin yoksa o kizi takma koluna diyecektim sonra baktim yemegim soguyor klasik eksici gibi bosver dedim yemege devam ettim.
 • bi meriç değildir, gevşek gevşektir.

  (bkz: kadınların efendi adam yerine piç adam tercihi) ndeki piç kişidir.
 • tehlikenin farkinda olan ve sevdigi kadini sahiplenen adamdir.

  kendine guvenme martavalinida geciniz,eger o kadar kendinize guveniyorsaniz sevgilinizi benimle tanıştırin sonra görüşürüz :)
 • belki de istemeden hatun kişinin fikrini değiştirmenizle sonuçlanabilir. mümkün mertebe uzak durmak gerekli. (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
 • eğer sevgili kişisi ona buna, her pipiliye kıl oluyorsa, kuzenden bile sizi kısıtlayıp, üstünüze kırk kilit vurmaya kalkıyorsa öyle sevgilinin ta fizana kadar yolu var. asla boyun eğmeyin. öylesinden hayır gelmez.

  ama sevgili kişisi genel anlamda hayatınıza karışmıyor, güvenli gördüğü insanlarla ilişkinizi destekler halde davranıyor, hiç bir sorun çıkarmıyor iken sadece bir elemana uyuz oluyorsa o elemanda bir cacık vardır. kesinlikle adam hissetmiştir ve adam haklıdır. zamanında biz de sevgilimizin "görüşme" dediği adamla görüştük, sonra ne oldu sevgili kişisi haklı çıktı.

  kimse gaipten maval okumuyor. erkekler birbirini gözünden tanıyor bazen.

  ha kadına görüşmeme konusunda baskı uygulamak da ayrı zorbalık. kadın güveniyorsa, elle tutulur bir durum yoksa belki de sevgili kişisinin evhamıdır sadece. ama şuna eminim aklı başında hiç bir erkek bunu kolay kolay yapmaz. aklı başında erkek dedim ama, her arkadaşa yükselen diğerleri değil.
 • motora biniyor ve kedi seviyorsa geçmiş olsun aslanım.
 • aslında kendisinin en büyük rakibidir.
  daha anlayışlı daha kibar belki daha yakışıklı.
  gözünü korkutur neden beni seçti o dururken dedirtir. sonra da ya beni bırakıp ona giderse korkusunu salar insanın içine.
  bu yuzden görüşmeyin o insanla sevgilinizi daha paranoyak hale getirmeyin.
 • ben bu tarz bir adam değilim, zira kız arkadaşlarımın sürekli benim uyarılarıma bağımlı davranmasına uyuz olurum; herkes nerde kimle nasıl konuşacağını kendi bilmeli. ha böyle mi oluyor ? hayır. örnekle inceleyelim eski kız arkadaşıma gecenin 2sinde aynı dersanede çalıştığı evli ve çocuklu erkek hoca yazıyor 'sıkıldım gezelim v.s' tarzı mesajlar, kızın profil resminde ben varım... buna rağmen yüzsüz herif yazıyor. kızın işyerinde tartışmaya gidecekken kız bana engel oluyor, benim iş yerim olay çıkmasın diyor. peki diyip sineye çekiyorum. 1 ay sonra kızın telefon çalıyor aynı adam . bu adam niye arıyor diyorum cevap 'bana özel ders öğrencisi yolluyor' ..... be mal karı senin ahlaki duruşun nerde başlayıp nerde bitiyor? sınırımız ne olacak? ondan sonra 'benle evlenmeyi düşünmüyor' diye sağda solda dolanıyorsun ... düşünür müyüm yahu sen bunu evliyken yapsan duvara kafanı vururum katil olurum. işin özü bir insan kimle konuşup konuşmayacağını, kime mesafe koyması gerektiğini kendi muhakeme edemiyorsa o insandan uzak durun. kimseyi düzeltemezsiniz.