şükela:  tümü | bugün
 • el ele tutusmus bir ciftin yaninda ücüncü kisi olmak zorunda olmak da malum pek zevkli bir sey degildir.insanin kendini gereksiz hisettigi yerlerin basinda gelir sevgililerin yani.
 • sevgiliyle tanissin diye cagrilan islevsiz bir arkadastir, zavalli napacagini, sevgilileri nasil rahatsiz tmeyecegini dusunurken kimsenin umrunda diildir aslinda, kendini fazlalik gibi hsseder, cagrilip iskence edilmemesi gerekir, tanistirilacaksa da butun gun yaninizda tasinmak uzere cagrilmamasi gerekir.
 • kendilerine hint maydonozu verilmesi uygundur. özellikle de bir dördüncü kişi de varsa.
  (bkz: mortifera)
  (bkz: smiley ne ki)
 • sürekli rahatsız hisseden ama gitmek için bi çabada da bulunmayan, bazen es kaza 'ben gidiim abi' dese de 'yok yok ne var şimdi takılıyoruz işte' şeklinde yarım ağızla söylenen bi takım laflar sonucu kalmaya devam eden kişi..
 • sevgili olan çiftin kız/erkek ayarlama eylemlerine ivedilikle maruz kalan insandır bu. şikayetçi olmamalıdır aslen fazla...
  (bkz: sap)
 • muhtemelen sevgili olan şahıslar bu 3. şahıs onlardan uzaklaşsın diye ona bi arkadaş ayarlayacaklardır, bu 3. şahıs da bunu bilir ve o yüzden sevgilileri ona da bi tane eş bulunana kadar rahat bırkmaz. tabiki sonra daha bi sürü 3. şahıslar dolanır etrafta.
 • bazı durumlarda da sevgili olan çift, ortamlarda 3. şahıs modunda kalmış olan sapa acır ve bu yüzden ona birilerini ayarlar.
  tabi bu "3. kişiye birini ayarlama" olayının sırf gıcıklık olsun diye yapıldığı da görülmüştür*.
 • acilen yok edilmesi gereken bir karakterdir. bir kisim hareket ve diyalogdan* sonra hala mesaji alip asiklari terk eylememisse, tekmelenerek ivme kazandirilmasi ve bu suretle ortamdan def edilmesi caizdir. ingilizcede ucuncu teker* olarak adlandirilir.
 • kesin bir ise yarayacagi icin oradadirlar, zaten orada olmaktan da memnun olmazlar, genelde kiz tarafinin yalniz birakamayacagi kadar yakin arkadasi, aileye soylenen yalanlarin bir numarali bozacisi ve her zaman hayat kurtaricidir. genelde basrol guzel kizlarin yanindaki seden kiziltunc ya da ilk zamanlardaki suna pekuysal gibidirler, akilli ama her kosulda sonucta 3. kisi... erkek olanlarin durumu iyice beterdir o ayri...
 • her ne kadar olay hep sevgililerin gozunden irdelenmisse de meseleye bir de kendini ucuncu kisi konumunda bulan kisi* tarafindan bakilmalidir . kadin ya da erkegin sevgili bulana kadar kankasi, can ciger kuzu sarmasi olan bu kisi, arkadasinin bir sevgili bulmasiyla, bir anda kendini sap gibi ortada bulur. o gune degin hep birlikte takildigi, her yere birlikte gittigi arkadasin bir sevgiliye kavusmasi 3. kisinin butun duzenini bir anda yerle bir eder. 3. kisi bu durumu idrak edip, kendine yeni ugraslar * * bulana kadar dost bildigi 1. veya 2. kisinin (sevgililerden biri oluyor) 'e hadi gitse artik' mesajiyla dolu bakislarina maruz kalacak ve bir sure kendisine hos olmayan kimi sifatlar yakistirilacaktir. ama, 3. kisinin arkadasina mesajlari aciktir: alma mazlumun ahini cikar aheste aheste ve gulme komsuna gelir basina.