şükela:  tümü | bugün
  • iyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta senin selametin için mücadele vermeyen aynı zamanda daha yolun başındayken seni terk eden bir kadından sana eş olur mu diye kendine sor.

ayrıca burada tek yönlü bir bildiri var, kadın bunu neden istedi bilemiyoruz.
    hayatın ne düzeyde, onun beklentileri vs...

sebep her ne olursa olsun, sen hayatındayken başkası ile mantıken kurduğu birliktelik sizin ilişkinizi tarumar etmiş yeterince.
  • (bkz: verilmiş sadakan varmış)
    1. eğer ciddiyse yol ver o hayatı boyunca sorunlu bir evliliğe hapsolur sen üç vakte kadar yenisini bulursun.

2. seni evliliğe ikna etmek içinse yol ver, hayat güzel bu duruma düşen biri için heba edilmez.
  • eger gercekten boyle bir durum yasandiysa, kosarak uzaklas. bir kere aldatmis seni, belki fiziksel olarak bir sey yasanmamis ama zihnine birini almis, seninle kurabilecegi hayalleri o kisiyle yasamis bitirmis, simdi de sana haberini veriyor.

biliyorum, insan sevdiginde ne yapacagini bilemiyor ama eger hayatindaki kisi boyle biri ise zaten eminim kisa zamanda atlatir, unutursun.

ve bir de gitmek isteyen zaten oyle ya da boyle gidecektir, kabullenmen cok daha iyi.
  • ulan sözlük burası sözlük. güzin abla köşesi yada kızlarsoruyor forumu değil. sırf şunun için bile hak verdim ilgili kişiye. sözlükle forumu ayırt edemeyen bi varlıkla kim evlenmek isteyebilirki?

edit: yanlış harf
  • hiçbir kadın bunu söylemez. ya sen olayı anlamadan çoktan evlenmiş olur ya da bir yolunu bulur ayrılır senden hatta kendi bile yapmaz bunu, senin ayrılmanı sağlar.

o yüzden;

(bkz: iyi denemeydi montaigne)
  • erken davranıp adamla sen evlen hafız. böylece hayatı boyunca unutamayacağı bir ders vermiş olursun.
  • e tamam,kapıyı göster,s..tiri de çek bi güzel.gerçi bu durumda önce kim kime çekmiş sayılıyor bilemedim.
    not:bu kişi sizin sevgiliniz olamaz aslında,yani siz onu sevgiliniz sanıyorsunuz.ama aslında çoktan ayrılmıştır o bu mertebeden ya da hiç o mertebeye ulaşamamıştır.
  • kişiliği oturmamış insan beyanatı. mademki mantığına karşıydı neden devam ettin ve ümit verdin sevgiline? ikinci darbe ise seni seviyorum ama mantığım başkasını gösteriyor kısmı olmuş. seven sevdiğine bunu yapamaz. kurtulmuşsunuz bence. alşah yolunu açık etsin deyip yol vermek lazım.