şükela:  tümü | bugün
  • ah, umut işte. dünyanın en aldatıcı duygusu. kız ısrarla sevgilim var arama artık diyor ama siz bunu "kesin beni kıskandırmak için yapıyoo" olarak algılıyorsunuz. yoksa telefonu açmazdı, numarasını değiştirirdi gibi bahanelerle mutlu mutlu tavana bakıp gülümsüyorsunuz.

çok büyük hata bu. kız tamamen ayıp olmasın diye yapıyor. bir sabah, eskiden sevdiğiniz o kadın, harika götü ile sağ kapısı açılmış araca girip arabanın içini am kokutuyor ferah ferah.

şu manzarayı görmek daha yıkıcı. boş yere umuda kapılmayalım. başkası var dediği anda yılışmayı bırakalım. bunu demiş olması bile sizden vazgeçtiği anlamına geliyor. azıcık gururlu olun lan. entel olmayın entel.
  • gereksizdir.

benimki yok dese inanmam şahsen.
  • vardır ya da yoktur. ne fark eder ki? eski ise eskidir, niye bunu düşüneyim ki?
  • eski sevgilinin niye sana sevgilisi olduğunu söylemesine izin verdin peki?
    bunu hiç duymayabilirdin.
    olacak sonuçta bir gün. buna kendini hazır etmeliydin...
    (bkz: ben) aylar önce alıştırdım kendimi buna.
    dün akşam birisi canımı çok sıktı. ben de eski sevgilimi stalkladım biraz mesela. birisi var gibi. sürekli favlıyor çocuğu. olabilir. sonuçta hayatı boyunca sizin acınızı çekecek değil. hem hayatı boyunca ondan senin acını çekmesini istemek ne bencilce bir şey ya.
  • içinden inanmamak gelir. ama gerçekler malumdur.